Межівському професійно-технічному училищу – 120 років.Історія і сьогодення.
Історія ДПТНЗ «Межівське професійно-технічне училище» бере свій початок з 1901 року зі створення в с. Новопавлівка Земської школи.
Першим директором школи був Чайковський Петро Єлисейович, де готували теслярів та ковалів, заняття проводились двічі на тиждень: у середу та п’ятницю. Учні вивчали в земській профшколі креслення, фізику, геометрію, теслярську справу. З 1914р. земська школа працює за дво- та трикласним навчанням.
По закінченню навчання з м. Павлограда приїжджав інспектор земських училищ і приймав іспити. Щоб здати іспити учні повинні були самостійно виготовити ніжку для столу чи стільця або рамку для фотографії.
Після 1917 р. була відкрита перша в районі професійна школа з семирічним строком навчання. В ній навчалися теслярі, ковалі, столяри, слюсарі. Директором школи на той час був Вузький Омельян Нестерович.
З 1929 р. профшкола перейменована в кустову промислову школу, директором якої було призначено Невеселого Артема Івановича. Стипендія учням не виплачувалась, навчались за власний рахунок три роки. Вивчали технології обробки металів та дерева, загальноосвітні дисципліни, трактори «Форзон» та «Інтернаціонал». Учні отримували свідоцтво про закінчення та набір інструментів. На державних іспитах демонструвалися зроблені власноруч: столярами - шафу або стіл, ковалями – різні поковки.
З 1930 по 1933 рр. у стінах закладу діяв Новопавлівський колгоспний університет або школа колгоспної молоді, де готували вчителів початкових класів, агрономів.
В 1933 році організовується «Школа тракторних бригадирів» або «Школа бригадирів тракторних бригад». У «Школі бригадирів» готували бригадирів тракторних бригад і комбайнерів (директор – Токаренко Г.М.). Комбайнери навчались на три місячних курсах. Після закінчення навчання видавалося свідоцтво комбайнера. Навчання проводилось у 5-ти групах по 30 чоловік кожна. Вивчались предмети: комбайни, теорія тракторів, українська мова, статут сільськогосподарської артілі, агротехнологія.
У повоєнні роки починає працювати Межівська школа механізації сільського господарства. Перших післявоєнних 5 груп трактористів було випущено 18 лютого 1944 р. З того ж року відкрито курси з підготовки бригадирів тракторних бригад, а також починають працювати курси – водіїв, слюсарів, електромеханіків, дизелістів.
В кінці 50-х років в училищі було створено навчальне господарство. В кінці 60-х рр. побудовано чотириповерховий гуртожиток на 263 учні, які до цього проживали на приватних квартирах.
В 70-ті рр. училище продовжувало готувати кадри для сільського господарства: водіїв, трактористів-машиністів широкого профілю.
Крім того, учні і педагогічний колектив приймали активну участь у будівництві комплексу училища в смт. Межова, куди у 1983 році й переїжджає з Новопавлівки. Училище було перейменовано в Межівське середнє професійно-технічне училище № 76.
Директором училища призначено Попова Володимира Онисимовича, який ще довго працював в МПТУ на посаді практичного психолога. З 1986 року училищем керував Тютченко Прокофій Миколайович.
У 2009 році ПТУ № 76 разом ПТУ № 91 у смт. Петропавлівка реорганізоване у новий навчальний заклад «Державний професійно-технічний навчальний заклад «Межівське професійно-технічне училище» , яке очолював Коваленко Петро Петрович, а згодом було призначено директором Кропив'янського Володимира Віталійовича, який продовжує виконувати свої обов’язки директора МПТУ.
Сьогодні комплекс училища оснащений кабінетами з спец дисциплін: ПДР, трактори, автомобілі, слюсарна справа, навчальними кабінетами устаткування підприємств харчування та кулінарії, лабораторіями для навчання операторів комп’ютерного набору, класами загальноосвітнього циклу: математики, фізики, хімії, української мови та літератури, іноземних мов тощо.
Останніми роками на задоволення потреб ринку праці регіону підготовлено понад 7000 кваліфікованих робітників з професій «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», «Робітник фермерського господарства», «Кухар», «Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування», «Водій автотранспортних засобів (категорія «С»), «Офісний службовець (бухгалтерія)». Якісній підготовці робітничих кадрів сприяє активна участь педагогів та здобувачів освіти в різноманітних виставкових агро заходах. Колектив закладу постійно перебуває в пошуку нових підходів, технологій навчання, що сприяє ствердженню його на ринку освітніх послуг. Так визначною подією у діяльності закладу освіти стало видавництво рекомендованого МОН України для підготовки кваліфікованих робітників аграрного напрямку навчального посібника «Розробка, виробництво, конструктивні особливості, нової сільськогосподарської техніки», що був розроблений викладачем спецдисциплін закладу освіти Володимиром Скрипником.
Завдяки злагодженій роботі працівників закладу здійснюється головна мета сучасної молодої людини – здобуття освіти, а також отримання якісних компетенцій з обраної робітничої професії.
|
|
|
|