Дніпропетровщина: шукаємо шляхи формування економічно та соціально зорієнтованого регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів Криворізького регіону
З метою формування ефективної Стратегії розвитку професійної освіти в регіоні, за досвідом Німеччини, експерти Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини (далі – ФОРД) в листопаді 2021 роки провели опитування керівників 39 підприємств різних форм власності і 16 закладів професійної (професійно-технічної) освіти (далі – ЗП(ПТ)О) Криворізького району, проаналізувавши результативність співпраці підприємств і ЗП(ПТ)О щодо задоволення потреб ринку праці в професійних працівниках.
За результатами проведеної роботи, за ініціативи ФОРД, в рамках реалізації українсько-німецького проєкту «Розвиток соціального діалогу в Дніпропетровському регіоні» проведено круглий стіл в змішаному форматі за участю представників регіональної влади, служби зайнятості, департаменту освіти і науки облдержадміністрації, ФОРД, Дніпропетровського інвестиційного агентства, навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області, підприємств та ЗП(ПТ)О, німецьких партнерів від організації роботодавців «NORDMETALL».
Учасникам круглого столу було презентовано результати проведеної роботи з роботодавцями та керівниками ЗП(ПТ)О з управління професійною (професійно-технічною) освітою під потреби ринку праці регіону, які зводились до оцінки співпраці підприємств та ЗППТО основаних на якісних показниках результатів навчання.
У ході обговорення учасниками круглого столу підкреслено, що результати проведеної роботи є важливими та заслуговують уваги в процесі удосконалення підготовки регіонального замовлення і вже частково взяті до уваги в рішеннях облдержадміністрації з регіонального замовлення на 2022 рік.
Разом з цим, прослідковується недостатність взаємоінформування про можливості та потреби закладів освіти і підприємств, є необхідність наявності координації спільних дій учасників процесу формування трудового робітничого потенціалу.
За результатами наради прийняті Рекомендації щодо конкретних дій органів місцевої влади, роботодавців і керівників ЗП(ПТ)О, спрямованих на задоволення потреб ринку праці регіону в професійних робітниках.
Переконані, що тільки завдяки спільній оцінці результатів діяльності, ЗП(ПТ)О можуть сформувати нову сучасну ефективну систему формування трудового потенціалу.
Віктор ВАСИЛИНЕНКО,
директор НМЦ ПТО
у Дніпропетровській області