Реалізація пріоритетів профтехосвіти Дніпропетровщини у співпраці з промисловими підприємствами регіону

Дуальна форма здобуття професійної (професійно-технічної) освіти (далі ДФЗО) є суттєвим чинником в підвищенні якості професійної освіти, адаптації молодих робітників до умов виробництва.

Враховуючи, що однією з особливостей професійної підготовки майбутніх кваліфікованих робітників за ДФЗО є запровадження системи  наставництва, адаптація майбутніх кваліфікованих робітників у  трудовій виробничій діяльності методична служба допомагає закладам професійної (професійно-технічної) освіти спільно з представниками підприємств – замовників кадрів  організовувати роботу з упровадження елементів ДФЗО.

В рамках цієї роботи НМЦ ПТО у Дніпропетровській області проведено засідання робочої групи з професії «Електрослюсар (слюсар) черговий та з ремонту устаткування. Електрогазозварник», до складу якої увійшли педагогічні працівники Західно-Донбаського професійного ліцеї (далі ЗДПЛ), представники філії «Павлоградське енергопідприємство» ПрАТ «ДТЕК ПАВЛОГРАДВУГІЛЛЯ».

Початку співпраці передували укладання попередньої угоди між закладом освіти та підприємством, умови відпрацювання елементів ДФЗО та контролю за якістю освіти, формування й управління професійними компетенціями. Заклад та підприємство досягли конкретних домовленостей, що передбачає організація навчально-виробничого процесу з елементами дуальної форми здобуття освіти, уклали тристоронні договори.

Обговорили проблемні питання щодо виконання режими підприємства зі специфічними умовами праці та забезпечення протиепідемічних заходів.

Відповідальним працівникам філії «Павлоградське енергопідприємство» ПрАТ «ДТЕК ПАВЛОГРАДВУГІЛЛЯ» запропоновано взяти участь у навчанні за програмою модульної кваліфікації організаторів та наставників дуальної форми здобуття освіти в умовах виробництва, яке проводить НМЦ ПТО у Дніпропетровській області в рамках українсько-німецького проєкту партнерства з розвитку соціального діалогу «EXAM-Дніпро» зовнішнє управління підготовки професійних кадрів на підприємствах», що реалізується Федерацією організації роботодавців Дніпропетровщини та німецької організації роботодавців «NORDMETTAL».

Така системна робота методичного центру ПТО з закладами П(ПТ)О та їх соціальними партнерами сприяє поглибленню комунікацій всіх учасників освітнього процесу, забезпеченню підприємств кадрами, компетентність яких відповідає їх технологічним вимогам, легку адаптацію майбутніх кваліфікованих робітників у виробничому середовищі, реалізації пріоритетів профтехосвіти регіону.

Директор НМЦ ПТО

у Дніпропетровській області

Віктор ВАСИЛИНЕНКО