Реалізація пріоритетів профтехосвіти Дніпропетровщини у співпраці з промисловими підприємствами регіону

Дуальна форма здобуття професійної (професійно-технічної) освіти – це найбільш дієва форма адаптованного до умов виробництва професійного навчання, оскількі теоретичний матеріал опановується в закладі з педагогом, а практичне навчання проходить на виробництві.

Системну роботу з організації упровадження елементів дуальної форми здобуття професійної (професійно-технічної) освіти, узгодження взаємодії сторін учасників такої форми освіти координує навчально-методичний центр професійно-технічної освіти Дніпропетровської області. Цю роботу методична служба Дніпропетровської області визначила для себе як пріоритетну.

В рамках цієї роботи НМЦ ПТО у Дніпропетровській області проведено засідання робочої групи з професії «Апаратник підготовки сировини та відпускання напівфабрикатів і продукції.  Слюсар з контрольно-вимірювальних приладів та автоматики (електромеханіка)», до складу якої увійшли педагогічні працівники Кам’янського професійного ліцеї (далі КПЛ), представники підприємств хімічної промисловості.

Кам’янський професійний ліцей з 2019 року впроваджує елементи дуальної форми здобуття освіти при підготовці здобувачів освіти в соціальному партнерстві з АТ «Дніпроазот». До участі у роботі робочої групи приєдналися представники АТ «Дніпровський завод мінеральних добрив», яке планує співпрацю з КПЛ у наступному навчальному році. Підприємство має досвід з дуальної підготовки студентів закладів вищої освіти, але вважає актуальною та перспективною підготовку робітничих кадрів для підприємства за такою формою освіти.

Методичною службою надані рекомендації та методичні матеріали учасниками робочої групи щодо:

-         порядку відпрацювання елементів ДФЗО та контролю за якістю освіти;

-         зміни графіка освітнього процесу (за необхідності);

-         укладання 3-и сторонніх угод;

-         навчання працівників підприємств (організаторів та наставників

дуальної форми здобуття професійної освіти в умовах виробництва)

на курсах, що організовує НМЦ ПТО у Дніпропетровській області спільно з Федерацією організацій роботодавців Дніпропетровщини та з інших питань.

Така системна робота методичного центру ПТО з закладами П(ПТ)О та їх соціальними партнерами сприяє поглибленню комунікацій всіх учасників освітнього процесу, забезпеченню підприємств кадрами, компетентність яких відповідає їх технологічним вимогам, реалізації пріоритетів профтехосвіти регіону.

 

Директор НМЦ ПТО

у Дніпропетровській області

Віктор ВАСИЛИНЕНКО