Дніпропетровщина: визначаємо підходи до створення та ефективного функціонування наглядових (піклувальних) рад

Одним з важливих напрямків розвитку професійної освіти є постійна робота з налагодження соціального партнерства між закладами профтехосвіти, роботодавцями, органами виконавчої влади на місцях та з громадськістю. Це насамперед - розвиток практики створення наглядових рад при ЗППТО, як консультативно-дорадчого органу, з метою забезпечення якості професійно-технічної освіти.

Саме з цією метою, навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області, запроваджено серію вебінарів для керівників закладів професійної освіти області за темами:

-         архітектура наглядових рад за функціоналом та внутрішньою будовою;

-         підбір представництва наглядової (піклувальної) ради;

-         опанування маркетингово-комунікативних інструментів взаємодії з членами наглядової ради.

Сьогодні драйвером підвищення конкурентоспроможності економіки регіону є виробничий потенціал, основою формування якого є загальнодоступна та якісна професійно-технічна освіта (ПТО). Реалізацією такого підходу є залучення широкого кола стейкхолдерів та соціальних партнерів, взаємодія з якими на систематичній та постійній основі є фундаментом публічно-приватного партнерства у сфері професійної освіти. Тож навчаємо керівників закладів професійної освіти реалізації стратегічним ініціативам модернізації професійної освіти в сфері приватно-публічного партнерства.

Директор НМЦ ПТО у Дніпропетровській області

Віктор ВАСИЛИНЕНКО