Профтехосвіта Дніпропетровщини відзначає День машинобудівника

 

Машинобудування займає одну з ключових позицій в економічному секторі Дніпропетровщини, воно має свою власну структуру і поділяється на масу окремих галузей. Це металообробка та важке машинобудування, верстатобудування і приладобудування,  автомобілебудування, а також залізнична галузь, і звичайно ж ракетобудування.

Враховуючи особливу важливість машинобудівної галузі в розвитку і функціонуванні економіки області, а також її роль у суспільстві, професійне свято машинобудівників відзначають разом з  колективами  підприємств відзначають і колективи закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Це вище професійне училище №17, Кам’янське вище професійне училище, Міжрегіональний центр професійної перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців, Дніпровський центр професійно-технічної освіти, Криворізький центр професійної освіти металургії та машинобудування, Професійно-технічне училище № 2 м. Дніпро, Західно-Донбаський професійний ліцей, Нікопольський центр професійної освіти, Синельниківський професійний ліцей.

Навчальні заклади машинобудівного профілю готують фахівців з професій металообробки (верстатник широкого профілю, оператор верстатів з програмним керуванням, токар, фрезерувальник) з слюсарних професій (слюсар-ремонтник, слюсар-інструментальник, слюсар з ремонту рухомого складу) та інших професій.

Щорічно майже 400 випускників – кваліфікованих робітників та робітників з високим рівнем освітньої й робітничої кваліфікації стають членами робітничих колективів галузі, таких потужних підприємств як
ДП «ВО Південний машинобудівний завод ім. Макарова»,
ПрАТ «Дніпропетровський агрегатний завод», АТ «ДНІПРОВАЖМАШ»,
ТОВ «Дніпропетровський завод бурового обладнання», ТОВ «Ливарно-механічний завод», АТ «Дніпропетровський завод прокатних валків», ПрАТ «Нікопольський ремонтний завод», ТОВ «Криворізький ремонтно-механічний завод», АТ «Дніпропетровський стрілочний завод» та інших.

Співпраця профтехосвіти Дніпропетровської області та роботодавців направлена не лише на освітній процес, а й на популярізацію робітничих професій. Разом з підприємствами галузі заклади П(ПТ)О відкривають центри кар’єри, проводять професійні форуми, розробляють стандарти підготовки робітничих кадрів, проводять профорієнтаційні заходи. За ініціативою компанії Інтерпайп профтехосвіта Дніпропетровщини готується до масштабного профорієнтаційного проєкту, в рамках якого буде проведено конкурси фахової майстерності серед здобувачів освіти, навчально-ознайомчі екскурсії на підприємство.

Поєднання зусиль педколективів закладів П(ПТ)О та колективів підприємств машинобудівної галузі сприяє виготовленню продукції машинобудівників, яка має попит не лише на вітчизняному, а й на закордонних ринках.

 

Такі спільні дії є запорукою благополуччя та процвітання Дніпропетровщини.

У День машинобудівника бажаємо всім, хто має стосунок до машинобудівної галузі, натхнення, успіху в справах, професійних досягнень!  

 

Директор навчально-методичного

 центра професійно-технічної освіти

 у Дніпропетровській області

 Віктор ВАСИЛИНЕНКО