Впровадження елементів дуальної форми навчання у підготовку кваліфікованих робітників Дніпропетровщини – ознака сучасності
В сучасних умовах ринку праці суттєвим чинником є підвищення якості професійної освіти, адаптації молодих робітників до умов виробництва. Це можливе за осучаснення співпраці з роботодавцями через умови впровадження елементів дуальної форми здобуття освіти у підготовку кваліфікованих робітників.
У 2021/2022 навчальному році розпочали навчання за робочими навчальними планами з упровадженням елементів дуальної форми здобуття освіти майже 670 осіб з професій гірничодобувної, металургійної та хімічної промисловості, машинобудування, поліграфії, будівництва, автомобільного та залізничного транспорту, агропромисловості, сфери послуг та ресторанного сервісу.
Початку роботи передували укладання попередніх угод між закладами освіти та підприємствами, де обумовлено основні напрямки співпраці: підготовка за галузевим спрямуванням кваліфікованих робітників, що відповідають вимогам сучасних виробничих технологій і потребам підприємств; формування й управління професійними компетенціями. Заклади досягли домовленостей про укладання тристоронніх договорів, що передбачає організація навчально-виробничого процесу з елементами дуальної форми здобуття освіти.
Для організації якісної роботи в області з упровадження елементів дуальної форми здобуття освіти у підготовку кваліфікованих робітників методичною службою розроблено План (дорожню карту), надано зразки необхідної документації, сплановано методичні виїзди та консультації.
Директор НМЦ ПТО
у Дніпропетровській області
Віктор ВАСИЛИНЕНКО