Відкриття Центрів професійної кар’єри на базі ЗП(ПТ)О Дніпропетровщини

 

Відповідно до Стратегії розвитку профтехосвіти до 2023 року з метою змін підходів до профорієнтаційного консультування населення різної вікової категорії та соціального статусу, позиціювання професій та системи профосвіти,  побудови кар’єрного шляху особистості відповідно до потреб ринку праці регіону  на Дніпропетровщині впроваджено створення Центрів професійної кар’єри на базі закладів професійної (професійно-технічної освіти) Дніпропетровщини.

На сьогоднішній день в області функціонує 18 Центрів професійної кар’єри.

В квітні-червні 2021 року було відкрито 6 Центрів кар’єри на базі ЗП(ПТ)О області:

-         ДПТНЗ Нікопольський центр професійної освіти;

-         Першотравенський гірничий ліцей;

-         ДПТНЗ Дніпровський професійний залізничний ліцей;

-         Професійно-технічне училище №79 смт.Петриківка.

-         ДПТНЗ Дніпровське вище професійне училище будівництва;

-         Нікопольський професійний ліцей;

-         ДПТНЗ «Марганецький  професійний ліцей».

В рамках відкриття Центрів в очно-дистанційному форматі проведено круглі столи  та дискусії за темою «Пріоритетна взаємодія системи П(ПТ)О із соціальними партнерами в рамках функціонування Центру професійної кар’єри на базі ЗП(ПТ)О області (регіональний компонент)».

Розглянуті питання:

-                     плив можливостей ПТО Дніпропетровщини на осучаснення соціального партнерства з органами виконавчої влади місцевих та об’єднаних територіальних громад,  роботодавців, галузевих профспілок, громадськістю   відповідно до потреб міста, територіальних громад;

-                     функціональний зміст Центру професійної кар’єри -  вимоги державного/регіонального та галузевого значення;

-                     Центр професійної кар’єри: технічне, навчально-методичне, інформаційне  забезпечення; перспективи синергії із соціальними партнерами.

Під час спілкування учасники визначили, що Центр професійної кар’єри є дієвим ресурсом системної підтримки людини в становленні її як фахівця, але за умови вдало побудованих комунікаційних зв'язків між школою - закладом професійної освіти – підприємством - центром зайнятості - громадськими організаціями – територіальною громадою. І саме, за таких вдало вибудуваних комунікаційних зв’язків, Центр професійної кар'єри буде помічником для всіх бажаючих у побудові успішної кар'єри протягом всього життя та надійним партнером роботодавців у формуванні якісного кадрового робітничого потенціалу регіону.

А також, в рамках заходу, методичним центром профтехосвіти у Дніпропетровській області на базі нових Центрів професійної кар’єри проведено заняття  для педагогічних працівників цих закладів за програмою тренінг-курсу «Сучасні форми та методи профорієнтаційної  роботи»:

1 модуль – «Інноваційні підходи до практичної профорієнтаційного консультування населення різної вікової категорії;

2 модуль – «Психолого-педагогічний аспект розвитку профорієнтаційних компетенцій педпрацівників»;

3 модуль – «Профорієнтаційне консультування та синергія із державними, громадськими, волонтерськими організаціями»години.

В рамках тренінгів 308 учасники набули профорієнтаційних компетентностей щодо орієнтирів  на сучасні форми і методи профорієнтаційної роботи із населенням різної вікової категорії та соціального статусу. Учасники тренінгу отримали сертифікати.

Послугами Центрів кар’єри скористались: 25% - здобувачів освіти шкіл, 45% - здобувачів освіти ЗП(ПТ)О, 30% - населення різної вікової категорії, соціального статусу та осіб з особливими освітніми потребами

Інформація розміщена на сайті НМЦ ПТО у Дніпропетровській області https://nmc-pto.dp.ua/ в розділі «Профорієнтаційний термінал» і «Новини», у соціальних мережах.

 

Віктор Василиненко, директор

навчально-методичного центру профтехосвіти

у Дніпропетровській області

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

154554488_778865812985276_3215115301062836605_n