Роботодавці, профспілки та профтехосвітяни обговорили формування робітничих кадрів будівельної галузі Дніпропетровщини

 

Сьогодні найважливішою проблемою будівельної галузі Дніпропетровщини – є збільшення темпів втрати фахових будівельників, нераціональне використання кадрового потенціалу, зростання плинності кадрів та низький рівень продуктивності праці.

Найближчим часом очікується колосальна нестача фахових спеціалістів. Нині на будівельних майданчиках не вистачає зварювальників, малярів, арматурників, стропальників, укладальників, монтажників, каменярів тощо. Причини – не стабільна робота підприємств, не престижність робітничих професій, демографічна ситуація, відсутня комунікацій та співробітництво роботодавців з закладами професійної (професійно-технічної) освіти (далі – ЗП(ПТ)О) області.

Враховуючи негативні тенденції на ринку праці галузі, обласною організацією роботодавців будівельного комплексу (далі – ДООРБК), Центральним комітетом та обласною профспілкою працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів (ППБПБМ) проведена конференція на тему: «Підготовка кваліфікованих робітничих кадрів для будівельної галузі, підвищення рівня комунікацій та співробітництва роботодавців з закладами професійної (професійно-технічної) освіти області». Конференція відбулася на базі Дніпровського вищого професійного училища будівництва (далі – ДВПУБ).

В роботі конференції взяли участь: Олег Борисов, заступник голови Центрального комітету ППБПБМ України, представники ДООРБК, обласної ППБПБМ, навчально-методичного центру професійно-технічної) у Дніпропетровській області, ЗП(ПТ)О та первинних профспілкових організацій будівельної галузі.

Учасники заходу ознайомилися з підготовкою майбутніх будівельників у ДВПУБ, роботою трьох навчально-практичних центрів: з монтажу санітарно-технічних систем і устаткування – НПЦ “СантехЛюкс”, центру нових технологій із застосуванням матеріалів торгової марки “Ceresit” – РНПБЦ “Ceresit” і центру нових технологій з використанням комплексних систем “Kнауф” для сухого будівництва – НПЦ “Kнауф”.

На заході були розглянуті проблемні питання формування робітничого потенціалу, причини їх виникнення та мобілізації спільних зусиль роботодавців і ЗП(ПТ) на реформування підготовки робітничого потенціалу будівельної галузі.

Учасниками конференції було підкреслено, що зміна форми власності матеріально-технічної бази державних ЗП(ПТ)О із державної в комунальну, перепрофілювання закладів освіти не повинно стати ризиком втрати основних засобів.

Позиція роботодавців та профспілок залишається незмінною – збереження системи ЗП(ПТ)О та підготовки кадрів для будівельної галузі, що є запорукою успішного розвитку нашого регіону.

За підсумками конференції підготовлено відповідні рекомендації.

 

 

Директор НМЦ ПТО у

Дніпропетровській області

Віктор ВАСИЛИНЕНКО