В Україні продовжується створення сучасних навчально-практичних центрів
Уряд України, Міністерство освіти і науки України послідовно проводять політику забезпечення підвищення якості професійної (професійно-технічної)освіти шляхом створення на базі закладів професійної(професійно-технічної)освіти навчально-виробничих центрів сучасних виробничих технологій відомих виробників.
Протягом 2020 року за кошти Уряду в Україні відкрито 53 НПЦ, в тому числі 2 у Дніпропетровській області, а саме навчально-практичний центр з професії «електрогазозварник» на базі Кам’янського вищого професійного училища, навчально-практичний центр на базі Криворізького професійного гірничо-технологічного ліцею з професій «Електрослюсар (слюсар)черговий та з ремонту устаткування» та «Електромонтер з ремонту та обслуговування устаткування».
Знаковим та цікавим, на нашу думку, є відкриття у Київському професійному коледжі з посиленою військовою та фізичною підготовкою спільного Українсько-Польського Центру розвитку технологій відновлюваних джерел енергії і енергетичної ефективності, який виступає освітньою базою для вивчення сучасних технологій та їхнього застосування.
Відкриття центру стало можливим завдяки проекту, який за посередництвом Посольства Польщі фінансується з коштів Польської Технічної Допомоги Міністерства зовнішніх справ Республіки Польща.
Партнерами проекту стали:
Фонд «INNOVATIS»;
Тов. «ХАНПЛАСТ СОЛАР» виробник фотоелектричних модулів;
ТзОВ, командитне товариство „HEWALEX”;
Тернопільське Регіональне Відділення Асоціації Міст України;
Комплекс шкіл і закладів м. Белява;
Інститут модернізації змісту освіти;
Інститут професійно-технічної освіти НАПН України;
НАПН України.
В ході реалізації проекту в коледжі створено майстерню-лабораторію систем відновлювальної енергетики. В майстерні-лабораторії встановлено сучасне спеціалізоване обладнання систем відновлювальної енергетики, а саме дві фотоелектричні панелі та змонтована геліосистема, які автономно забезпечили оптимальний тепловий режим та гаряче водопостачання. Встановлена навчальна інсталяція геліоустановки, яку можна підключати самостійно як діючу установку (2 геліоколектори, акумулятивний бак тощо). Майстерня забезпечена інструментом та наочно-демонстраційними матеріалами, включаючи навчальні модулі блоків керування установками від компанії HEWALEX. Від інших партнерів проекту отримано виробниче та навчальне обладнання, інструмент, матеріали, оргтехніка.
З матеріалами щодо діяльності Українсько-Польського Центру розвитку технологій відновлюваних джерел енергії і енергетичної ефективності можна ознайомитись за посиланням https://metodkpk.blogspot.com/p/5.html?m=1/
а також на сайті НМЦ ПТО У Дніпропетровській області у розділі «Новини в сфері П(ПТ)О в підрозділі «Корисний досвід з регіонів».
Віктор ВАСИЛИНЕНКО, директор
НМЦ ПТО у Дніпропетровській області