У ДНІПРОПЕТРОВСЬКУ НА ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ ФОРУМІ ВСЕБІЧНО ОБГОВОРЕНІ ПИТАННЯ ЗЕЛЕНОЇ ЕКОНОМІКИ ТА ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ
8-9 жовтня 2015 року у Дніпропетровську відбувся Всеукраїнський форум «Зелена економіка і енергоефективність», організаторами якого були Мінрегіонбуду України, Федеральне Міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини та Дніпропетровська обласна рада.
Учасники форуму, серед яких представники органів
державного та регіонального управління, наукових, освітянських і громадських
організацій, торгово-промислової палати, організацій роботодавців, великого,
середнього та малого бізнесу, заслухали виступи голови Дніпропетровської облради
Є. Удода, голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження
України С. Савчука, а також багатьох іноземних і українських спеціалістів,
експертів, бізнесменів з питань сталого економічного розвитку, зеленої економіки
та енергоефективності.
В ході виступів, їх обговорення та безпосередніх дискусій головна увага була зосереджена на необхідності запустити процес зеленого економічного розвитку держави, створювати мережі, які сприяють фаховому обміну між підприємствами, економічними організаціями та органами державного управління, консультувати підприємства з питань енерго- та ресурсно-ефективних технологій.
Учасники заходу також ознайомились з досвідом німецьких та вітчизняних фірм відносно нових моделей реалізації енергоефективних заходів за допомогою енергосервісних компаній, енергоаудиту як інструменту зеленої економіки, ресурсно-ефективного та приватного виробництва, використання альтернативних джерел енергії, економічних аспектів розвитку, масштабної модернізації, реновації та термосанації житла.
Все це стане можливим у контексті потенціалу співпраці підприємств, експертів, міжнародних організацій, влади, сталого розвитку громад і співпраці між ними та бізнесом.
Важливим елементом цієї зустрічі стало розуміння і відчуття необхідності належного кадрового забезпечення, динамічної і системної роботи з підготовки та перепідготовки виконавців для реалізації всіх задач із енергозбереження в Україні. Значні перспективи відкриваються в цьому плані перед профтехосвітою, яка спроможна провести підготовку, перепідготовку фахівців з проведення робіт з реалізації енергоефективних заходів (утеплення фасадів будівель, впровадження енергозберігаючих технологій тощо).
Корнієнко М.М.,
в.о. директора НМЦ ПТО
у Дніпропетровській області