До Дня  машинобудівника звітують профтехосвітяни  Дніпропетровщини

 

Основними складовими машинобудівної промисловості в Дніпропетровській області є машинобудування для металургійної і гірничодобувної промисловості, верстатобудування, залізничного транспорту, автотранспорту.

9 ПТНЗ (16,4% від загальної кількості ПТНЗ області). здійснюють підготовку майбутніх робітників для підприємств машинобудувної галузі щорічно готують майже 650 кваліфікованих робітників.  Навчальні заклади машинобудівного профілю готують фахівців з професій металообробки (верстатник широкого профілю, оператор верстатів з програмним керуванням, токар, фрезерувальник) з слюсарних професій (слюсар-ремонтник, слюсар-інструментальник, слюсар з ремонту рухомого складу) та інших професій.

Провідні професійно-технічні навчальні заклади машинобудування: вище професійне училище №17 та Дніпродзержинське вище професійне училище щорічно направляють близько 100 робітників з високим рівнем освітньої та робітничої кваліфікації на підприємства галузі як спеціалістів середньої ланки.

Випускники стають членами робітничих колективів ВО ПМЗ ім. Макарова, ПАТ «Дніпропетровський агрегатний завод», ВАТ «Дніпротяжмаш», ТОВ «Дніпропетровський завод бурового обладнання», ПАТ «Дніпропетровський завод металоконструкцій ім.. Бабушкіна»,  стрілочного заводу та інших.

Поєднання зусиль  педколективів  закладів  ПТО та колективів підприємств машинобудівної галузі сприяє виготовленню продукції машинобудівників, яка має попит не лише на вітчизняному, а й на закордонних ринках.

 

Василиненко В.М.,

директор навчально-методичного

 центра професійно-технічної освіти

 у Дніпропетровській області