ПТО Дніпропетровської області спрямовує свої дії на якісне забезпечення прав засуджених на професійну освіту
З метою вирішення проблемних питань, що виникають при організації навчально-виробничого процесу в навчальних центрах при кримінально-виконавчих установах закритого типу на базі Дніпродзержинського навчального центру № 34 проведено семінар керівників ПТНЗ при кримінально-виконавчих установах закритого типу за участі представників управління Державної пенітенціарної служби України та навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області за темою: «організаційні заходи щодо завершення 2014-2015 навчального року; Організація пробних кваліфікаційних робіт».
У рамках заходу фахівцями обласної методичної служби ПТО доведено до учасників семінару порядок впровадження в навчально-виробничий процес центрів при кримінально-виконавчих установах закритого типу вимог нових нормативних документів, державних стандартів ПТО. Крім того, учасниками семінару були обговорені основні питання щодо узгодження графіків навчального процесу з виробничою діяльністю установи, виконання державних вимог щодо виконання навчальних планів у зв’язку з амністіями слухачів з числа засуджених. Працівники навчального центру ділилися з колегами досвідом роботи з організації та проведення пробних кваліфікаційних робіт в умовах часткового припинення роботи виробництв установи.
Згідно з планом роботи семінару учасники ознайомилися з матеріально-технічною базою Дніпродзержинського навчального центру №34, обліково-плануючою документацією, комплексно-методичним забезпеченням професій, за якими навчають у закладі .
За результатами семінару визначено, що найважливішим чинником забезпечення прав засуджених на освіту є професійна адаптація, яка поєднує набуті під час навчання у навчальному центрі знання та практичні навички та надає можливості їх подальшого працевлаштування на виробництві після звільнення з установ виконання покарань.
КОРНІЄНКО М.М.
в.о. директора НМЦ ПТО
у Дніпропетровської області