На Дніпропетровщині проведено декаду робітничих професій сільськогосподарської галузі
В Дніпропетровській області функціонує 19 професійно-технічних навчальних закладів, які здійснюють навчання сільськогосподарським професіям і щорічно випускають майже 1,5 тисячі висококваліфікованих робітників за даним напрямком.
Декада відкрилась проведенням в ПТНЗ І етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії «Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування».
Так, в Ордена «Знак Пошани» Вище професійне училище №75 для школярів проведено екскурсію до сільськогосподарського підприємства «Молочарське», «Земля» і «Родіна», під час якої школярі та учні ПТНЗ отримали відповіді на свої запитання щодо особливостей роботи в аграрному секторі та отримання соціальних гарантій.
У форматі дискусії відбулась зустріч випускників навчального закладу 2015 року із представниками Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету, де обговорювались можливості отримання вищої освіти та перспективи кар’єрного зростання.
В Межівському професійно-технічному училищі для учнів загальноосвітніх шкіл Межівського району проведено «День зайнятості молоді» за участі представників відділу освіти з питань фізичної культури і спорту, сім’ї та молоді Межівської районної державної адміністрації, районного центру зайнятості, селищної ради та Державного технагляду. Школярі мали змогу пройти тести щодо професійної придатності до обраної професії, відвідали, лабораторії, кабінети, полігон та автодром, спробували свої сили у керуванні трактором та автомобілем, дослідили стан здоров’я тварин та надали їм ветеринарну допомогу.
В Царичанському аграрному професійному ліцеї школярів зустріли презентацією «Новітня сільськогосподарська техніка України». В рамках конкурсу фахової майстерності «Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування» в ліцеї проведено вікторини «Знай, шануй», «Рухайся автомобілем за правилами», інтелектуальну гру Клубу веселих та кмітливих «Веселий молочник». Проведено круглий стіл «Я і моя професія» за участі учнів пільгової категорії, дітей з малозабезпечених та багатодітних сімей та їх батьків.
У професійно-технічному училищі №88 для випускників школи-інтернату педпрацівники училища та представники Магдалинівського районного центру зайнятості провели профорієнтаційний інформаційний урок «Орієнтуємо молодь на професію». Провели тестування щодо виявити схильність до тієї чи іншої робітничої професії та презентували їх з метою доведення, що сучасному працівнику необхідно мати певні економічні знання та знання сучасного тваринництво і агротехнології.
В Західно-Дніпровському центрі професійної освіти для школярів в рамках програми проведено ознайомлення з творчими роботами учнів і випускників ПТНЗ, майстер-класами з професій, відвідування кабінетів, лабораторій, тренажерів. Учням шкіл запропонували на годину стати учасниками начально-виробничого процесу в реальному часі. Учні шкіл отримали консультації спеціалістів ПТНЗ та центру зайнятості з питань вибору професій.
В Перещепинському професійному ліцеї пройшли конкурси фахової майстерності з робітничих професій, учнівський конкурс-презентація «Я і моя майбутня професія»,вікторина «Ми знавці сільськогосподарської техніки». В заходах прийняв участь Герой України Вуйчицький Анатолій Станіславович. За участі представників обласної ради та кращих фермерських господарств регіону була надана можливість учням училища ознайомитися з іноземною сільгосптехнікою. Проведено дебати серед учнівської молоді навчальних закладів регіону «Твоє життя – твоя професія».
Ніякі життєві негаразди не можуть зупинити життя та наполегливість молоді у набутті робітничих професій.
В.М. Василиненко,
директор НМЦ ПТО
у Дніпропетровській області