ПЕДАГОГИ-ПРАКТИКИ ДНІПРОПЕТРОВЩИНИ ЗАСОБОМ НАУКОВОЇ КОМУНІКАЦІЇ ВИЗНАЧАЮТЬ ШЛЯХИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОФІЛЬНОГО НАВЧАННЯ В РЕГІОНІ

 

На базі ДНЗ «Міжрегіональне вище професійне училище з поліграфії та інформаційних технологій», де функціонує ресурсний центр «Професійний розвиток молодіжних ініціатив», відбулась регіональна науково-практична конференція «Шляхи реалізації Концепції профільного навчання в освітній галузі м. Дніпропетровська на прикладі діяльності міського освітнього округу «Професійна альтернатива». В заході взяли участь представники департаменту освіти і науки облдержадміністрації, Науково-методичного центру управління освіти і науки Дніпропетровської міської ради, Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області, обласної служби зайнятості, шкіл міста Дніпропетровська. Обговорено стратегічні завдання щодо ефективного переходу старшої школи на профільну підготовку учнів (з акцентом на технологічний профіль навчання).

         Педагоги-практики у своїх виступах пропонували широкому колу освітян власні шляхи та підходи щодо реалізації основних завдань Концепції профільного навчання, а також звітували про наслідки регіонального експерименту щодо створення міського освітнього округу «Професійна альтернатива» та ресурсного центру «Професійний розвиток молодіжних ініціатив».

         В ході конференції відбулось обговорення методичних рекомендацій щодо впровадження профільного навчання в загальноосвітніх навчальних закладах в умовах інтегрованої моделі «Освітній округ з опорним навчальним закладом – ПТНЗ, що виконує функцію міського ресурсного центру».

 

В.М.Василиненко, директор НМЦ ПТО

у Дніпропетровській області