Профтехосвіта Дніпропетровщині покращує якість підготовки робітничих кадрів через роботу навчально-практичних центрів
Пріоритетним напрямком роботи профтехосвіти Дніпропетровської області є наближення навчально-виробничого процесу до сучасних умов виробництва.
На сьогодні в області працюють 22 центри інноваційних технологій, з них НПЦ будівельного профілю – 7, НПЦ сфери обслуговування – 10 та інші.
Але сучасний підхід до професійної освіти не зосереджується на використанні лише технологій виробничників, ознака сучасності – це виробничі інформаційно-телекомунікаційні технології. Приклад таких інновацій - навчально-практичний центр швейної галузі «САПР ВПУ-55», відкриття якого відбулося на поточному тижні на базі Вищого професійного училища №55 м. Дніпропетровська.
В урочистому відкритті навчально-практичного центру швейної галузі «САПР ВПУ-55» взяли участь представники департаменту освіти і науки облдержадміністрації, працівники навчальних закладів, методичної служби області, науковці Хмельницького національного університету, керівники провідних підприємств швейної галузі, учні закладів ПТО з професій даної галузі.
У рамках заходу проведено:
- науково-практичну конференцію за темою: «Перспективи впровадження систем автоматизованого проектування в навчально-виробничий процес ПТНЗ для підготовки фахівців швейної галузі»;
- демонстрацію колекцій моделей одягу «Червона рута», «Квітучий ірис», «Сонячне сяйво»;
- майстер-клас з використання комп’ютерних програм «АutoCAD» та «Автоматизоване робоче місце технолога швейного виробництва (АРМ технолог)».
Діяльність навчально-практичного центру надасть можливість розвитку логічного мислення в учнів, уяви, інтересу до засвоєння нових знань, формування навичок створення моделей одягу, вивчення понять, пов’язаних з кресленням, матеріалознавством, а головне - наближення процесу навчання до умов виробництва.
Василиненко В.М.,
директор НМЦ ПТО
у Дніпропетровській області