Поліграфісти Дніпропетровщини досліджують історію українських грошей
Учні ДНЗ «Міжрегіональне вище професійне училище з поліграфії та інформаційних технологій», які навчаються за професією «Оператори комп’ютерного набору та верстки», провели для молоді училища навчально-пізнавальну виховну годину «Видатні українці на грошах», яка представила собою своєрідний екскурс в історію України.
В рамках проходження навчання за програмою додаткової професійної освіти на базі навчально-практичного центру «Банк-освіта» за напрямком «Касир (в банку)» молодь провела дослідження паперових грошових знаків, як об’єктивних свідків багатьох історичних подій, що відіграють важливу роль у системі соціально-економічних, політичних відносин, як всередині країни, так і між державами. Учні здійснили акцент на тому, що в усі часи наявність власної грошової одиниці вважалась символом державності, атрибутом визнання країни серед інших держав. Цей факт цілком підтверджує історія українських грошей, яка є документальним доказом багатовікового прагнення народу до національного та економічного суверенітету, об'єднання споконвічних українських земель.
Досліджуючи номінали сучасних банкнот, учні згадали хрещення Русі Володимиром Великим, будівництво монументального Собору Святої Софії його сином Ярославом; декламували вірші та переглянули відео-файли про відомих українських поетів – Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка.
Цікавим напрямком дослідження для майбутніх дизайнерів стало з’ясування еволюції створення дизайну «нової гривні». Завершився відкритий захід веселою вікториною.
В.М.Василиненко,
директор НМЦ ПТО у
Дніпропетровській області