Профтехосвіта Дніпропетровщини відкриває декаду робітничих професій  будівельної та деревообробної галузей

 

На Дніпропетровщині розпочата декада робітничих професій будівельної та деревообробної галузей під гаслом «Робітнича професія – платформа кар’єрного зростання».  В регіоні функціонує понад 20  професійно-технічних навчальних закладів, які навчають будівельним професіям та щорічно випускають понад 2 тисячі висококваліфікованих робітників.

На базі 5 закладів створено 7 будівельних навчально-практичних центрів з метою задоволення потреби ринку праці фахівцями будівельного профілю, які відповідають сучасним вимогам галузі, а також дозволяють встановити ділові стосунки з підприємствами-виробниками сучасних матеріалів, обладнання та інструментів.

У заході прийняли участь понад 800 учнів 7-11 класів шкіл м. Дніпропетровська, представники міських органів самоврядування, підприємств–замовників робітничих кадрів, Федерації об’єднань роботодавців Дніпропетровщини, організації роботодавців будівельного комплексу, обласної профспілки працівників будівництва і будматеріалів, Дніпропетровської міської асоціації промисловців і підприємців, обласного центру зайнятості.

Урочисте відкриття відбулось на базі  Дніпропетровського вищого професійного училища будівництва (далі ДВПУБ), де функціонує 2 навчально-практичних  будівельних центрів  «Ceresit»  і  “Knauf» та планується реалізація проекту  «Державно-приватне партнерство для поліпшення санітарно-технічної освіти в Україні».

У рамках заходу проведено круглий стіл за темою «Шляхи співпраці профтехосвіти м.Дніпропетровська та соціальних партнерів з позиціювання робітничих професій будівельної та деревообробної галузей відповідно до потреб регіону», модератором якого став навчально-методичний центр профтехосвіти у Дніпропетровській області. Співучасники круглого столу:  Дніпропетровська обласна організація роботодавців, організація роботодавців будівельного комплексу, обласна профспілка працівників будівництва і промисловості будматеріалів, Дніпропетровська міська асоціації промисловців і підприємців, обласний центр зайнятості, представники підприємств-роботодавців. Крім нагальних проблем удосконалення профтехосвіти області учасники оговорили результати реалізації в Україні проекту «Twinning» з вдосконалення законодавства, впровадження національної рамки кваліфікацій і критеріїв забезпечення якості професійно-технічної освіти.

Для школярів загальноосвітніх навчальних закладів проведено:

- екскурсії до будівельних навчально-практичних центрів;

- огляд музею навчального закладу;

- демонстрації майстер-класів  з професій штукатур, лицювальник-плиточник, маляр, столяр будівельний з виконанням оздоблювальних робіт внутрішніх інтер’єрів з використанням сучасних штучних матеріалів  для житлового будівництва  у виконанні учнів та спеціалістів ПТНЗ;

- огляд  виставок експозицій будівельного профілю, що містять зразки творчих робіт, дипломних проектів, продукції навчально-виробничої діяльності  учнів ПТНЗ.

У рамках заходу  для гостей запропоновано літературно-музичну презентацією робітничих професій профтехосвіти та галузі агітаційно-просвітницьким гуртом «БУДМАЙСТЕР».

Профтехосвіта Дніпропетровщини постійно і цікаво привертає увагу молоді до їх професійних можливостей на базі професійно-технічних навчальних закладів регіону.

           

 

 

 В.М.Василиненко,

директор НМЦ ПТО

у Дніпропетровській області