Профтехосвіта
України розпочала реалізацію проекту Твіннінг
З січня 2013 року Міністерство освіти і науки України розпочало реалізацію проекту Твіннінг "Модернізація законодавчих стандартів та принципів освіти і навчання у відповідності до політики Європейського Союзу щодо навчання впродовж життя".
Загальною метою проекту визначено сприяння реформуванню системи освіти відповідно до Європейської політики навчання впродовж життя. А безпосередньо проект направлений на зміцнення потенціалу Міністерства освіти і науки України в ефективному застосуванні Національної Рамки Кваліфікацій (НРК) та розвитку елементів забезпечення якості з метою гарантування найвищої якості у галузі професійно-технічної освіти та навчання відповідно до європейських стандартів.
22-27 лютого 2015 р відбулась навчальна поїздка у Данію до м. Копенгаген.
Учасниками навчального візиту були:
Супрун В’ячеслав Васильович – директор департаменту професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки України
Циган Віктор Васильович – директор ДПТНЗ «Західно – Дніпровського центру професійно – технічної освіти»
Паржницький Олександр Вікторович – директор Науково – методичного центру професійно – технічної освіти у Запорізькій області
Супрун Костянтин В’ячеславович – майстер виробничого навчання ДНЗ «Межрегіонального вищого професійного училища автомобільного транспорту та будівельної механізації»
Слободяник Олександр Васильович – майстер виробничого навчання ДПТНЗ «Білоцерківське ВПУ будівництва та сервісу»
Литвинов Олег Ігорович – перекладач проекту Twinning
Під час візиту наша делегація прийняла участь в таких заходах:
Законодавча база датської системи професійної освіти і навчання
- щорічна конференція професійної освіти Данії; відбулося знайомство з Національним центром професійної освіти (НЦП) – інновації та розвиток у професійній освіті. Данська система освіти в цілому як система професійної освіти; семінар в рамках Конференції: педагогічне лідерство – що, для чого та як? На цьому семінарі обговорювався проект на тему педагогічного лідерства. Також було представлено Університетський коледж Метрополітен
Законодавча база та забезпечення якості у закладах професійної освіти
- знайомство із законодавчою базою данської системи професійної освіти – представлення данського законодавства у сфері професійної освіти, процес його організації та впровадження, ролі соціальних партнерів у забезпеченні якості. Перенесення законодавства у практичну площину – забезпечення якості у закладі професійної освіти в училищі ім. Нільса Брока – яким чином училище переносить національну базу у практичну площину в рамках роботи навчального закладу – хто задіяний у цьому процесі, які процеси відбуваються та які компетентності, та інструменти застосовуються. Училище ім. Нільса Брока – це один з найбільших навчальних закладів Данії, який пропонує освіту у сфері бізнесу та комерції, та має 130-річну історію. В сукупності в училищі навчаються понад 20000 учнів.
Модель EUK та робота над забезпеченням якості у закладах професійної освіти
- презентація моделі EUX коледжу ТЕК – яка дає можливість поєднати професійну освіту та підготовку до вищої освіти. Перевагою цієї програми є здобуття робітничої кваліфікації і доступ до ринку праці з можливістю здобувати вищу освіту. ТЕК – це великий професійний коледж, що спеціалізується на технічних професіях. Має 135 – річну історію та пропонує підготовку за 25 професіями.
Забезпечення якості на підприємствах – співпраця між навчальними закладами та підприємствами
- співпраця між навчальними закладами та підприємствами з точки зору соціальних партнерів, соціальні партнери – Галузевий комітет промислових професій.
М.М.Корнієнко,
заступник директора
НМЦ ПТО у Дніпропетровській області