Скорочуємо паперову творчість та зменшуємо заходи
з відволікання педагогів від навчального процесу
Ефективна діяльність органів управління освітою, обласних методичних служб ПТО сьогодні визначається швидким реагуванням на запити навчальних закладів, педагогічних працівників. Керівництвом держави прийнято законодавчі рішення щодо зменшення адміністративного контролю за діяльність підприємств, організацій в тому числі закладів сфери освіти. В першу чергу це стосується діяльності педагога у навчальному закладі, де в останні роки склалась негативна тенденція з боку керівництва закладом та інших установ, відомств щодо народження та вимагання значної кількості додаткових звітних документів, інформацій , які не передбачені нормативно-правовими актами в освіті. З цього питання Міністерством освіти і науки видано декілька нормативних актів щодо припинення практики створення та вимагання від навчальних закладів документації та звітності, не передбаченої Законодавством України.
НМЦ ПТО у Дніпропетровській області переглянуто підходи щодо планування своєї діяльності щодо методичного супроводу навчального-виховного процесу в ПТНЗ у 2015 році. Так, майже на 80 % всі обласні заходи (семінари, школи, консультації тощо) заплановано проводити у режимі відеозв’язку, а необхідну інформаційну-методичну допомогу кожен педагог ПТНЗ може отримати за запитом на сайті НМЦ ПТО (nmc-pto.dp.ua). По методичному центру видано наказ, яким визначено завдання методистам з врахування вимог МОН України щодо дебюрократизації діяльності педагогічних працівників ПТНЗ області, а саме:
- Проведення інвентаризації запланованих на 2015 рік обласних масових заходів, моніторингових досліджень та інших заходів методичного супроводу навчально-виховного процесу з метою корегування формату їх проведення у час, вільний від навчальних занять та виключно у випадках, коли питання потребують колективного розгляду.
- Припинення практики створення та вимагання додаткової, не передбаченої законодавством України, звітності, інформації та документів, позбавлених управлінського, методичного змісту для навчальних закладів.
- Заборона вимог надання від педагогічних працівників під час проходження їх атестації, а також під час атестації навчального закладу відомостей, інформацій, інших методичних матеріалів, не передбачених законодавством України.
- Сприяння педагогічним працівникам у використанні ними будь-яких інформаційних, довідкових матеріалів при підготовці до навчальних занять та при здійсненні позакласних заходів, які не заборонені законодавством України.
- Припинення вимог від педагогічних працівників щодо розробки обов’язкових шаблонів (планів роботи, зразків заходів тощо) в організації діяльності навчальних закладів.
- Мінімізування практики залучення педагогічних колективів до участі у різноманітних позапланових заходах (конкурсах, турнірах, змаганнях тощо) та збору звітності, рейтингового оцінювання за результатами їх проведення.
Вищезаплановані заходи НМЦ ПТО будуть сприяти демократизації діяльності педагога профтехосвіти та мінімізують відволікання від навчального процесу.
Корнієнко М.М.,
заступник директора НМЦ ПТО