- Мапа сайту
- Новини
- Про нас
- Плани роботи
- Нормативно-правове забезпечення
- Новинки в сфері П(ПТ)О
- ERASMUS
- П(ПТ)О Дніпропетровщини
- Електронна бібліотека методичних напрацювань
- Прогресивний педагогічний досвід
- Скринька педагогічної майстерності
- STEM - освіта в дії
- Бібліотечна робота
- Професійна підготовка
- Загальноосвітня підготовка
- Навчально-виховна робота
- Психологічна служба
- Експериментальні педагогічні майданчики
- Виставкова діяльність
- Матеріали масових заходів
- Управлінська, фінансово-господарська діяльність
- Захист України
- Інструменти ІТ для використання педагогами
- Збірник «Методичний вісник»
- Важливі події
- Профорієнтаційний термінал
- Дії в надзвичайній ситуації
- Моніторингові дослідження
- Методичний кабінет ЗП(ПТ)О
- Консультативна допомога
- Заходи інших установ
- Методичний фестиваль
Навчання учнів з інтелектуальними труднощами: методичні рекомендації
Український інститут розвитку освіти підготував методичні рекомендації щодо організації практичної роботи зі здобувачами освіти з інтелектуальними труднощами в умовах інклюзивного навчання.
Рекомендації спрямовані на допомогу педагогічним працівникам команд супроводу осіб з особливими освітніми потребами закладів дошкільної та загальної середньої освіти.
У документі деталізовано висвітлено, з якими особливостями психофізичного розвитку здобувачів освіти, що мають інтелектуальні труднощі, можуть зустрітися педагоги; пропонуються методи та прийоми роботи для учасників команди супроводу, спрямовані зокрема і на попередження виникнення освітніх бар’єрів.
Також, опрацювавши рекомендації, педагоги дізнаються, яким чином можна зменшити чи подолати вплив негативних чинників у освітній діяльності такої дитини.
Рекомендації містять корисну інформацію про практичну взаємодію закладів освіти з інклюзивно-ресурсними центрами, роз’яснення та рекомендації стосовно роботи з висновком інклюзивно-ресурсного центру про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку особи з особливими освітніми потребами та щодо шляхів створення індивідуальної програми розвитку такої дитини, пояснюється суть понять адаптація та модифікація змісту навчального предмета для осіб з інтелектуальними труднощами; поради щодо організації відповідного освітнього середовища. Матеріали розміщено за посиланням: https://osvita.ua/school/inclusive_education/93053/
Лариса ПІКОВЕЦЬ