Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти
у Дніпропетровській області
Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти
у Дніпропетровській області

Бібліотекарі ЗП(ПТ)О Дніпропетровщини вивчають принципи безбар’єрної мови.

Згідно з планом роботи НМЦ ПТО відбулося засідання секції бібліотекарів в ЗП(ПТ)О області у форматі навчального тренінгу від фахівців обласної універсальної наукової бібліотеки «Безбар’єрна мова: про правила етичної комунікації».

Слухачів ознайомлено з критеріями безбар’єрного середовища, з правилами толерантного спілкування без стереотипів і хибних узагальнень.

Презентовано «Довідник безбар’єрності», в якому висвітлено засади і правила безбар’єрної мови через головний принцип –поважати гідність іншої людини

Бібліотекарям пропоновано інформаційні електронні ресурси  і посилання на матеріали з визначеної тематики, а також тести з критеріїв безбар’єрної мови, які можна проводити зі здобувачами освіти.

На сайті НМЦ ПТО у розділі  «Електронна бібліотека методичних напрацювань», підрозділ «Бібліотечна робота» розміщено інформаційні матеріали проведеного тренінгу.

Вважаємо, що бібліотекарі отримали практичні поради щодо толерантного спілкування, ще раз впевнилися, що і в тяжкі часи треба залишатися цивілізованою, культурною людиною.

Методист НМЦ ПТО
Олійник Л.О.