- Мапа сайту
- Новини
- Про нас
- Плани роботи
- Нормативно-правове забезпечення
- Новинки в сфері П(ПТ)О
- ERASMUS+
- П(ПТ)О Дніпропетровщини
- Електронна бібліотека методичних напрацювань
- Прогресивний педагогічний досвід
- Скринька педагогічної майстерності
- STEM - освіта в дії
- Бібліотечна робота
- Професійна підготовка
- Загальноосвітня підготовка
- Навчально-виховна робота
- Психологічна служба
- Експериментальні педагогічні майданчики
- Виставкова діяльність
- Матеріали масових заходів
- Управлінська, фінансово-господарська діяльність
- Захист України
- Інструменти ІТ для використання педагогами
- Збірник «Методичний вісник»
- Важливі події
- Профорієнтаційний термінал
- Дії в надзвичайній ситуації
- Моніторингові дослідження
- Методичний кабінет ЗП(ПТ)О
- Консультативна допомога
- Заходи інших установ
- Методичний фестиваль
Семінар-консультація для учасників проєкту SEQUA
В рамках проєкту SEQUA «Швидкі навички для працевлаштування», що реалізується в чотирьох регіонах України (Дніпропетровській, Львівський, Полтавський областях, місто Київ) з 01 грудня 2023 року по 01 червня 2024 року передбачено навчання дорослого населення на короткострокових курсах, зорієнтованих на внутрішньо переміщених осіб, безробітних, тих, хто повернувся з війни, жінок.
Програма проєкту передбачає конкретні дії з формування кадрових ресурсів, необхідних для модернізації освітнього процесу в умовах воєнного стану, дефіциту робітничих кадрів, відбудови економіки в повоєнний період. Це навчання двох груп організаторів застосуванням дуальної форми, що здійснено фахівцями професійної (професійно-технічної) освіти Німеччини та України.
Значимість кадрового ресурсу, проблемність спільної роботи закладів професійної (професійно-технічної) освіти з роботодавцями, які з’ясовані в ході реалізації проєкту, мотивували організаторів проводити щомісячне консультування тих, хто реалізує проєкт.
Нещодавно відбувся перший захід у формі семінару-консультації більше ніж для 50 представників із зазначених регіонів України. На заході розглянуто проблемні питання, пов’язані з формуванням та застосуванням робочих навчальних планів, освітніх програм, за якими здійснюється навчання дорослих на короткострокових курсах. Учасники назвали проблемою визнання отриманих сертифікатів за підсумками навчання робітників кадровими службами компаній, обмеженість використання бюджетних ресурсів для здійснення підвищення кваліфікації, перенавчання тих, хто вже має певні професійні компетенції.
Учасники заходу запропонували скорегувати концепцію проведення наступних семінарів-консультацій, запланованих на завершальні місяці проєкту та розпочати формування рекомендацій щодо продовження застосування напрацювань, започаткованих в проєкті SEQUA.
Переконані, що саме обмін думками на подібних заходах тих, хто на практиці реалізує проєкт, буде корисним для його продовження в інших закладах та компаніях.
Віктор ВАСИЛИНЕНКО