Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти
у Дніпропетровській області
Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти
у Дніпропетровській області

Семінар-консультація для учасників проєкту SEQUA

В рамках проєкту SEQUA «Швидкі навички для працевлаштування», що реалізується в чотирьох регіонах України (Дніпропетровській, Львівський, Полтавський областях, місто Київ) з 01 грудня 2023 року по 01 червня 2024 року передбачено навчання дорослого населення на короткострокових курсах, зорієнтованих на внутрішньо переміщених осіб, безробітних, тих, хто повернувся з війни, жінок.

Програма проєкту передбачає конкретні дії з формування кадрових ресурсів, необхідних для модернізації освітнього процесу в умовах воєнного стану, дефіциту робітничих кадрів, відбудови економіки в повоєнний період. Це навчання двох груп організаторів застосуванням дуальної форми, що здійснено фахівцями професійної (професійно-технічної) освіти Німеччини та України.

Значимість кадрового ресурсу, проблемність спільної роботи закладів професійної (професійно-технічної) освіти з роботодавцями, які з’ясовані в ході реалізації проєкту, мотивували організаторів проводити щомісячне консультування тих, хто реалізує проєкт.

Нещодавно відбувся перший захід у формі семінару-консультації більше ніж для 50 представників із зазначених регіонів України. На заході розглянуто проблемні питання, пов’язані з формуванням та застосуванням робочих навчальних планів, освітніх програм, за якими здійснюється навчання дорослих на короткострокових курсах. Учасники назвали проблемою визнання отриманих сертифікатів за підсумками навчання робітників кадровими службами компаній, обмеженість використання бюджетних ресурсів для здійснення підвищення кваліфікації, перенавчання тих, хто вже має певні професійні компетенції.

Учасники заходу запропонували скорегувати концепцію проведення наступних семінарів-консультацій, запланованих на завершальні місяці проєкту та розпочати формування рекомендацій щодо продовження застосування напрацювань, започаткованих в проєкті SEQUA.

Переконані, що саме обмін думками на подібних заходах тих, хто на практиці реалізує проєкт, буде корисним для його продовження в інших закладах та компаніях.

Віктор ВАСИЛИНЕНКО