Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти
у Дніпропетровській області
Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти
у Дніпропетровській області

Участь Дніпропетровщини у конференції з фінансової грамотності "FinLit Forum: розвиток фінансової грамотності в шкільній освіті"

Національний банк України провів заходи, присвячені Global Money Week, для учнів, студентів і педагогів, а також усіх бажаючих. 

Конференцію з фінансової грамотності "FinLit Forum: розвиток фінансової грамотності в шкільній освіті", зібрала близько 2000 представників державних органів, банків, платіжних систем, експертів та освітян.

Співорганізаторами цієї конференції були Фонд гарантування вкладів фізичних осіб та Міністерство освіти і науки України за підтримки Проєкту USAID “Інвестиції для стійкого бізнесу?.

Виступи були присвячені: розвитку фінансової грамотності в шкільній освіті в Україні, презентації напрацювань фінансових регуляторів у сфері фінансової грамотності дітей та молоді;  підготовці до впровадження обов’язкового предмета «Підприємництво і фінансова грамотність» для учнів старших класів в навчальну програму та пов’язаній з цим потребі в підвищенні кваліфікації освітян; вивченню успішного міжнародного досвіду впровадження фінансової грамотності в закладах освіти.  

Фахівці Національного банку України розробили модельну навчальну програму для викладання нового обов’язкового предмета "Підприємництво і фінансова грамотність" для учнів старших класів, яка отримала гриф МОН. У кінці 2023 року було запущено дистанційний курс з підвищення кваліфікації педагогів «Фінансова грамотність для освітян» від Національного банку України, на який зареєструвалося вже більше 10 000 слухачів.

Курс створено за підтримки Міжнародної фінансової корпорації (IFC) у партнерстві з Державним секретаріатом з економічних справ Швейцарії (SECO) та Фондом ефективного врядування Великої Британії (GGF).

Заходи, організовані Національним банком України в межах Global Money Week в Україні, відбуваються за підтримки Проєкту USAID “Інвестиції для стійкості бізнесу?.

Переглянути запис конференції можна на офіційному YouTube каналі НБУ.

Алла ВАЩЕНКО