- Мапа сайту
- Новини
- Про нас
- Плани роботи
- Нормативно-правове забезпечення
- Новинки в сфері П(ПТ)О
- ERASMUS+
- П(ПТ)О Дніпропетровщини
- Електронна бібліотека методичних напрацювань
- Прогресивний педагогічний досвід
- Скринька педагогічної майстерності
- STEM - освіта в дії
- Бібліотечна робота
- Професійна підготовка
- Загальноосвітня підготовка
- Навчально-виховна робота
- Психологічна служба
- Експериментальні педагогічні майданчики
- Виставкова діяльність
- Матеріали масових заходів
- Управлінська, фінансово-господарська діяльність
- Захист України
- Інструменти ІТ для використання педагогами
- Збірник «Методичний вісник»
- Важливі події
- Профорієнтаційний термінал
- Дії в надзвичайній ситуації
- Моніторингові дослідження
- Методичний кабінет ЗП(ПТ)О
- Консультативна допомога
- Заходи інших установ
- Методичний фестиваль
Професійний розвиток викладачів інформатики та інформаційних технологій: досвід та орієнтири зростання
Відповідно до плану роботи НМЦ ПТО 15 березня 2024р. було проведено засідання секції викладачів інформатики та інформаційних технологій, де були розглянуті низка важливих питань, які стосуються новинок у сфері IT для освітян.
В ході заходу учасники мали змогу отримати знання та ділитися досвідом. Ось деякі ключові аспекти, які були висвітлені: підвищення кваліфікації через інтернет-сервіси, штучний інтелект в освітньому процесі; цифрова трансформація закладів ЗП(ПТ)О.
Учасникам секції був проведений цікавий майстер-клас з використання інтернет-сервісу Outbox - платформою по створенню електронних підручників. Методист Криворізького професійного ліцею покроково розповіла як працювати з цим інструментом, поділилася власним досвідом щодо створення підручників, зокрема, як додавати мультимедійні елементи та інтерактивні завдання.
Учасники обмінялися ідеями та підходами до впровадження сучасних технологій в освітній процес, що сприяє підвищенню якості навчання та професійної підготовки кваліфікованих робітників. Так, викладач Дніпровського регіонального центру професійно-технічної освіти поділилась досвідом зі створення презентації за допомогою штучного інтелекту (Gamma.app). Це сучасна платформа для автоматизації структури, контенту та візуалізації ідей, дозволяє користувачам ділитися своїми презентаціями онлайн або експортувати їх у різні формати.
Під час секції обговорювались не лише новинки у сфері ІТ, а й важливі результати участь здобувачів освіти в ІТ-олімпіадах та конкурсах з метою підтримки та визнання здобутків, стимулювання та надихання інших.
Робота секції викладачів інформатики та інформаційних технологій стала плідною платформою для обміну досвідом та оновлення знань у сфері освіти та IT. Розглянуті питання сприятимуть покращенню професійного розвитку викладачів та підвищенню якості освіти в цілому.
Тетяна Мавдрик
