Шапка

Профтехосвітяни Дніпропетровщини відзначають День працівників сільського господарства

З перших років незалежності України було впроваджено немало реформ та вкладено багато зусиль для розвитку сільськогосподарської галузі. Сьогодні наша країна досягла значних успіхів у цій справі та є знаною далеко за її межами. Чимало зусиль в забезпеченні кадрами аграрної сфери виробництва докладають й педагоги закладів професійної (професійно-технічної освіти), що здійснюють підготовку майбутніх кваліфікованих робітників, фахівців-аграріїв.

На Дніпропетровщині підготовку кваліфікованих працівників для сільськогосподарської галузі за професіями «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», «Робітник фермерського господарства», «Плодоовочівник», «Озеленювач» здійснюють 16 закладів професійної (професійно-технічної) освіти (майже 30% від загальної кількості закладів професійної (професійно-технічної) освіти області).

Колективи закладів професійної (професійно-технічної) аграрної сфери освіти плідно співпрацюють з партнерами - фермерськими господарствами і агропідприємствами Дніпропетровщини з освоєння здобувачами освіти новітньої сільськогосподарської техніки та виробничих технологій в тваринництві і землеробстві, активно впроваджують в освітній процес елементи дуальної підготовки майбутніх фахівців.

Питання організації виробництва та підтримки продовольчого забезпечення особливо стали важливими у воєнних умовах. Від цього залежить не тільки життєздатність і самодостатність країни, але й безліч найрізноманітніших напрямків суспільної діяльності.

Сподіваємось, що дякуючи професіоналізму, самовідданій творчій роботі колективів закладів П(ПТ) освіти аграрного напрямку до роботи у фермерських господарствах і агрофірмах стануть чергові випускники-аграрії, що забезпечить потреби ринку праці в робітниках сільськогосподарської сфери виробництва.

Картинка 1