ДНІПРОПЕТРОВЩИНА: ОСУЧАСНЮЄМО ПІДГОТОВКУ ТРАКТОРИСТІВ

В рамках Проєкту продовольчої та сільськогосподарської організації ООН ФАО протягом 2022/2023 навчального року у співпраці з Рівненським центром ПТО ДСЗ, ПТУ №74, Великоновосілківським професійним ліцеєм Донецької області, оновлено освітні програми підготовки трактористів за сучасними запитами щодо підготовки фахівців, в тому числі і за короткостроковими програмами. Всю роботу координували національний експерт ФАО з професійної освіти Сергій Панцир (Україна) і міжнародний експерт ФАО Ладислав Попов (Болгарія). Саме завдяки реалізації цієї частини проєкту стало можливим оновлення лабораторії в ПТУ №74 (Дніпропетровська область) сучасним симулятором-тренажером, який представляє собою комп’ютерно-механічний навчальний засіб, що призначається для навчання та підтримання навичок операторів комбайнів у віртуальному тривимірному просторі.

Симулятори для навчання водінню комбайнів мають ряд переваг:
1. Безпека: Симулятори дозволяють навчатися без ризику потрапити в небажані ситуації, що особливо важливо для новачків та тих, хто бажає вдосконалити вже існуючі навички.
2. Ефективність: Навчання на симуляторах дозволяє економити час і зусилля, забезпечуючи можливість практикуватися в різних сценаріях та умовах безпосередньо на робочому місці, отримуючи досвід використання різних типів тракторів та обладнання.
3. Точність: Симулятори дозволяють відтворювати реалістичні умови та ситуації, що забезпечує більш точне навчання та розуміння роботи трактора, реалізовуючи індивідуальний підхід до кожного учасника та звіт про його прогрес.

В рамках відкриття відбулась презентація можливостей і обговорення усіма учасниками можливостей використання симулятора для перепідготовки незайнятого населення, дорослого населення для навчання за короткостроковими програмами, розширення освітніх можливостей для здобувачів освіти за програмами первинної професійної підготовки, підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

Учасники обговорення: представники Федерації об’єднання роботодавців Дніпропетровщини, Дніпропетровської обласної організації роботодавців агропромислового комплексу, обласного центру зайнятості, обласної профспілкової організації працівників агропромислового комплексу, керівники сільськогосподарських підприємств переконані, що ця нова ініціатива допоможе підвищити рівень навичок трактористів у нашому регіоні та забезпечить більш ефективне та безпечне використання сільськогосподарської техніки.

Упевнені, що робота лабораторії з унікальним для нашої області інноваційним навчальним обладнанням дасть можливість якісно навчати майбутніх користувачів сучасної сільськогосподарської техніки в умовах обмеженості її наявності в закладах професійної (професійно-технічної) освіти аграрного напрямку.

Разом ми будемо розвивати аграрну галузь та забезпечувати стабільність у вирощуванні харчових продуктів!

Картинка 1