Картинка 1

Дніпропетровська область є унікальною за різноманітністю і запасами корисних копалин. В області видобувається 100% марганцевої руди, залізна руда, вугілля, уран, рідкоземельні метали, каолін та граніти, нафта та газ. Область має потужній промисловий потенціал. Він характеризується високим рівнем розвитку важкої індустрії. Основна галузь переробної промисловості області – металургія та оброблення металу.

12 закладів професійної (професійно-технічної) освіти Дніпропетровщини (21% від загальної кількості) готують кадри для галузі.

Профтехосвіта Дніпропетровщини пишається тими, хто навчає фахівців металургійної галузі та гірничодобувної промисловості, зокрема машиністів крана металургійного виробництва, контролерів у виробництві чорних металів, вальцювальників стану холодного прокату труб, клеймувальників гарячого металу, пресувальників гарячих труб, машиністів екскаваторів, прохідників, машиністів бурових установок, гірників очисного забою, машиністів підземних установок та інших.

Заклади професійної (професійно-технічної) освіти разом з підприємствами-соціальними партнерами гірничодобувної та металургійної галузей впроваджують елементи дуальної форми здобуття професійної освіти, що сприяє набуттю необхідних професійних компетенцій здобувачами освіти. Навіть у цей важкий воєнний час педагогічні колективи Кам’янського вищого професійного училища, професійно-технічного училища №2, Нікопольського центра професійної освіти, Дніпровського центру професійно-технічної освіти, Міжрегіонального центру професійної підготовки звільнених у запас військовослужбовців, Криворізького центра професійної освіти металургії та машинобудування, Криворізького професійного гірничо-електромеханічного ліцею, Криворізького професійний гірничо-технологічний ліцей, Криворізького професійного гірничо-металургійного ліцею, Інгулецького професійного ліцею, Першотравенського гірничого ліцею, Тернівського професійного гірничого ліцею разом з наставниками на виробництві таких потужних підприємств замовників кадрів як ПрАТ ДТЕК ПАВЛОГРАДВУГІЛЛЯ, ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» та інших підприємств галузі формують у здобувачів освіти відданість улюбленій справі, ентузіазм, справжній трудовий гарт.

Співпраця профтехосвіти Дніпропетровської області та роботодавців спрямована не лише на освітній процес, а й на популярізацію робітничих професій.

Така співпраця є запорукою благополуччя та процвітання Дніпропетровщини.

У День працівників металургійної та гірничодобувної промисловості бажаємо колегам міцного здоров’я, вагомих трудових успіхів, надійних партнерів, багато життєдайних сил на довгі роки. Нехай ваша важка працю неупинно наближає Україну до перемоги!

Віктор Василиненко,
директор НМЦ ПТО
у Дніпропетровській області