Державна кваліфікаційна атестація з професій легкої промисловості та сфери послуг в ЗП(ПТ)О Дніпропетровщини

Одним з найважливіших показників якості професійної підготовки здобувачів освіти ЗП(ПТ)О є державна кваліфікаційна атестація, яка надає можливість підтвердити свої професійні знання та навички.

В цьому році в умовах воєнного стану ДКА проходила в змішаному та дистанційному форматі. Близька 300-т випускників 16-ти ЗП(ПТ)О Дніпропетровщини з професій «Кравець», «Швачка», «Закрійник», «Перукар», «Візажист», «Продавець продовольчих товарів», «Контролер-касир», «Контролер у банку» та інші під час ДКА захищали дипломні проекти з технології пошиття та моделювання одягу; представляли колекції одягу різних стилів; презентували моделі зачісок; технології продажу товарів та надання послуг з використанням електронного касового обладнання, виконували творчі дипломі роботи тощо.

Під час ДКА використовувались можливості навчально-практичних центрів швейного та перукарського напрямів та STEM – лабораторії (МЦППВ) для проведення пробних кваліфікаційних робіт. Сучасна матеріально-технічна база НПЦ дала можливість випускникам засвоїти новітні технології та обладнання і підтвердити рівень кваліфікації випускників при захисті дипломних робіт.

Державна кваліфікаційна атестація в ЗП(ПТ)О здійснювалась за участю представників підприємств - замовників кадрів, з якими укладені угоди (швейна фабрика ТОВ «Полстар», ТОВ «Міратекс», ФОП «Валентіна» та приватні підприємства сфери послуг), та які пропонують робочі місця за наявними вакансіями.

Державна кваліфікаційна атестація надала випускникам ЗП(ПТ)О можливість підтвердити свою професійну спроможність та в подальшому працювати за обраною професією.

 

Підготувала
Бабич Т.С., методист