Профтехосвіта відзначає Міжнародний день захисту дітей

Щороку в перший день літа, 1 червня – відзначається Міжнародний день захисту дітей.

День захисту дітей – це нагадування суспільству про необхідність захищати права дитини, щоб усі діти росли щасливими, навчалися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали чудовими батьками та громадянами своєї країни.

На жаль, вже другий рік поспіль цей день ми відзначаємо в умовах воєнного стану. Незважаючі на те, що здобувачі освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти вже достатньо зрілі молоді люди, вже де-хто з них захищає нашу землю від ворога, є особливі категорії здобувачів освіти, які потребують підтримки, супроводу і піклування. Це діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування, внутрішньо переміщені особи, діти, чиї батьки загинули, захищаючі свободу та територіальну цілісність нашої держави. Сьогодні в закладах профтехосвіти їх навчається понад 2 тисяч осіб. Колективи ЗП(ПТ)О створюють для них сприятливі та комфортні умови для навчання, здобуття професійної освіти, а також проживання у гуртожитках.

До Міжнародного Дня захисту дітей педагогічні колективи ЗП(ПТ)О області організували для здобувачів освіти різноманітні заходи в реальному вимірі та онлайн-просторі. В рамках заходів - вітання здобувачів освіти, проведення інтерактивних тренінгів на підтримку ментального здоров’я, тематичні інформаційні години про відзначення Міжнародного дня захисту дітей в різних країнах, постери на сторінках соцмереж, велопробіг. При проведенні заходів педагоги звернули увагу молоді на збереження української національної ідентифікації, підтримки віри у Збройні Сили України та своє майбутнє.

Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області вітає дітей Дніпропетровщини! Здоров'я всім і ясних днів! Нехай швидше настане мир в Україні, і всі українські діти більше не знатимуть жахів війни!

Віктор Василиненко,
директор НМЦ ПТО
у Дніпропетровській області

Картинка 1