Відкриття Центру професійної кар’єри на базі Марганецького професійного ліцею

 

Відповідно до Концепції реалізації державної політики у сфері професійної (професійно-технічної) освіти «Сучасна професійна (професійно-технічна) освіта» на період до 2027 року (розпорядження КМУ від12.06.2019 № 419-р), з метою популяризації робітничих професій і сприяння професійному розвитку здобувачів освіти за ініціативи навчально-методичного центру профтехосвіти у Дніпропетровській області продовжується методично-організаційний супровід створення та функціонування Центрів професійної кар’єри на базі закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

18 лютого 2021 року відкрито 12-тий в області Центр професійної кар’єри в Марганецькому професійному ліцеї.

Урочисте відкриття Центру відбулось в очно-дистанційному форматі за участі представників навчально-методичного центру профтехосвіти у Дніпропетровській області, органів виконавчої  влади м.Марганець, закладів професійної (професійно-технічної) освіти, АТ «Марганецький гірничозбагачувальний комбінат», ПрАТ «Марганецький рудо-ремонтний завод», ФОП перукарня «Шарм», ФОП  торгівельно-продовольча мережа,  обласного та міського центрів зайнятості, ЗМІ.

В рамках заходу проведено круглий стіл  та дискусію за темою «Пріоритетна взаємодія системи П(ПТ)О із соціальними партнерами в рамках функціонування Центру професійної кар’єри на базі ЗП(ПТ)О області» (регіональний компонент)».

Розглянуті питання:

-                     плив можливостей ПТО Дніпропетровщини на осучаснення соціального партнерства з органами виконавчої влади, роботодавців, громадськістю   відповідно до потреб міста, територіальних громад;

-                     функціональний зміст Центру професійної кар’єри -  вимоги державного/регіонального та галузевого значення;

-                     Центр професійної кар’єри на базі ліцею: технічне, навчально-методичне, інформаційне  забезпечення; перспективи синергії із соціальними партнерами.

Під час спілкування учасники визначили, що даний Центр є ресурсом системної підтримки людини в становленні її як фахівця, але за умови вдало побудованих комунікаційних зв'язків між школою - закладом професійної освіти – підприємством - центром зайнятості - громадськими організаціями – територіальною громадою. І саме, за таких вдало вибудуваних комунікаційних зв’язків, Центр професійної кар'єри буде помічником для всіх бажаючих у побудові успішної кар'єри протягом всього життя та надійним партнером роботодавців у формуванні якісного кадрового робітничого потенціалу регіону.

Для учасників заходу проведено екскурсію по закладу, огляд виставок технічної та прикладної творчості, майстер-класи з професій. А для здобувачів освіти ліцею у новому Центрі проведено профорієнтаційний тренінг «Кар’єра – будуємо разом».

Готуємось до відкриття чергового Центру професійної кар’єри «Магістраль» на базі Дніпровського професійного залізничного ліцею.

Олена Гришаєва,

заступник директора НМЦ ПТО

у Дніпропетровській області