Симулятивний онлайн-тренінг «Вибори лідера учнівського самоврядування – демократія в дії» в Царичанському аграрному професійному ліцеї

 

З метою активізації учнівського самовряду­вання, залучення здобувачів освіти до управління в ЗП(ПТ)О, мотивації до формування соціальної та громадянської позиції навчально-методичним центром профтехосвіти у Дніпропетровській області продовжено проведення симулятивних тренінгів «Вибори лідера учнівського самоврядування – демократія в дії».

До тренінгу долучилися лідери та радники учнівського самоврядування Царичанського аграрного професійного ліцею.

В процесі тренінгу учасники виконали вправи на визначення понять «демократія» і «самоврядування», склали портрет відповідального лідера, створили програму кандидата на посаду голови  учнівського самоврядування,  визначили свої можливості, отримали знання про важливість лідерських якостей. Здобувачі освіти ліцею презентували власні ініціативи щодо  системного впровадження волонтерського руху, шляхом придбання наборів bebi-boks для немовлят, опіки над людьми похилого віку.

          На тренінгу проведено вибори лідерів учнівського самоврядування з елементами передвиборчої компанії. Здобувачі освіти стали президентами, виборцями, членами виборчої комісії, наглядачами. В ході спроєктованих ситуацій учасники тренінгу поглибили знання про виборчу систему держави, права та обов’язки виборців, відповідальність кожного учасника виборчого процесу.

Такі заходи допомагають молоді відчути складність соціальних стосунків та знайти шляхи їх розв’язання, приймати рішення щодо   формування мотиву групової дії та групової рефлексії, що спрямовує здобувачів освіти до нової мети спільної діяльності.

              Навчально-методичний центр профтехосвіти повідомляє, що за запитом закладів професійної (професійно-технічної) освіти Дніпропетровщини тренінги для активних представників учнівського самоврядування та їх радників  продовжуються.

 

 В.М.Василиненко,

директор НМЦ ПТО

у Дніпропетровській області