Співпраця різних сфер освіти Кривбасу  в дії

 

  На базі Криворізького національного університету відбулось засідання круглого столу  на тему: «Про підготовку і перепідготовку робітників електромеханічного профілю для високотехнологічних виробництв промисловості і на транспорті».

   В рамках круглого столу обговорено:

-         програми спільних заходів НМЦ ПТО у Дніпропетровській обл. з Криворізьким національним університетом на 2021 рік;

-         впровадження елементів дуальної форми навчання у професійну підготовку кваліфікованих робітників електромеханічного напрямку;

-         науково- методичний супровід розробки і впровадження СП(ПТ)О на модульно-компетентнісній основі та адаптації їх відповідно до вимог професійних стандартів професій електромеханічного напрямку.

      Відбувся діалог з ведучими науковцями кафедр електромеханічного напрямку, роботодавцями, громадськістю, методистами НМЦ ПТО у Дніпропетровській обл., керівниками ВНЗ/ЗП(ПТ)О, з питань змісту професійно-технічної освіти на основі компетентнісного підходу підготовки кваліфікованих робітників електромеханічного напрямку, впровадження дуальної форми навчання, розвитку наставництва на виробництві, створення нових навчально-практичних центрів  професій. Наголошено на нові виклики ринку праці, реформування освітянської галузі та про необхідність забезпечення ефективної роботи з професійної орієнтації молоді і підвищення престижності професій електромеханічного напрямку.

     Особливий наголос  зроблено науковцями на спільній профорієнтаційній роботі освітніх закладів і роботодавців.  

        Учасники круглого столу ознайомились з новітньою навчальною базою 4-х кафедр енергетичного напрямку, поспілкувалися з науковцями, щодо проведення спільних заходів направлених на відпрацювання вузьких місць навчальних програм ЗП(ПТ)О в умовах лабораторій університету.

     Захід дав змогу всіх учасникам освітнього процесу  налаштувати  науковців університету на практичну допомогу ЗП(ПТ)О, зокрема, з підготовки пакетів навчально-плануючої документації, розробки освітніх програм, новітніх стандартів  професій,  участі у створені новітніх практичних центрів, надавати пропозиції до законодавчих та нормативно-правових документів, здійснювати проміжній моніторинг освітнього процесу, приймати активну участь в профорієнтаційній роботі.

      За підсумками  підписано договір про співпрацю НМЦ ПТО у Дніпропетровській області  з Криворізьким національним університетом.