Великий день єднання

           З метою виховання в підростаючого покоління глибокої поваги та любові до Батьківщини, формування національної свідомості, почуття патріотизму, людської гідності  та з нагоди відзначення 102 річниці  проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, в  закладах професійної (професійно – технічної) освіти Дніпропетровщини організовано та проведено ряд різнопланових заходів інформаційного, просвітницького та виховного характеру. У зв’язку з карантином, у цьому році  заходи проходять онлайн на YouTube каналі , на сторінках  соціальної мережі Facebook , Viber тощо.

      Великий день єднання розпочався з перших  тематичних уроків державності : «Україна - соборна держава»,  «Єднання заради Незалежності», «Шлях до незалежності»,  «Захід, схід – одна країна! Це – соборна Україна». Проводились тематичні виховні години, ілюстровані виставки історичних досліджень, тематичні огляди. відео-екскурси, інтерактивні екскурсії з елементами доповненої  реальності тощо. 

У бібліотеках ЗП(ПТ)О протягом січня організовано тематичні книжкові виставки історичної та художньої літератури.

        Криворізький професійний  ліцеї протягом січня  проводить челендж здобувачів освіти та педагогів ЗП(ПТ)О  «З Україною в серці». Дистанційно, із розсилкою в робочі групи у Viber, підготовлено  привітання з Днем Соборності України ( історична хвилинка).

     В Криворізькому професійному гірничо-металургійному ліцею організована ілюстрована виставка історичних досліджень «Час історичного вибору: ключові події Української революції 1917 – 1921років», проводяться відео – екскурси «Соборна мати Україна одна для всіх, як оберіг».

        Здобувачі освіти  ЗП(ПТ)О активно долучилися до проведення онлайн - флешмобу до Дня Соборності України, ініційованого НМЦ ПТО у Дніпропетровській області. Вони розв’язують кросворди на знання історії, слухають  та виконують  патріотичні пісні, читають вірші, історичні матеріали  про День Соборності України, знімають відео. Учасники флешмобу ніби  утворюють живий ланцюг – символ духовної єдності та свободи українського народу.    

    Гідне відзначення державного свята Дня Соборності України – сприяє зміцненню єдності людей навколо ідеї соборної української держави, утвердженню ідеалів свободи і демократії, вихованню у здобувачів освіти ЗП(ПТ)О  почуття національної гідності.