Розширюємо компетентності здобувачів освіти ЗП(ПТ)О залучаючи до навчання у Академії CISCO НМЦ ПТО

Основними завданнями України на шляху до цифровізації країни є  швидка ІТ-фікація промисловості, підвищення цифрової грамотності населення. Освіта відіграє в цьому процесі провідну роль.

В новому 2020-2021 навчальному році МОН України запропоновано закладам загальної-середньої освіти новий предмет « Введення у кібербезпеку»,  як курс за вибором (додатковий модуль). Педагоги закладів (ПТ)О області готові до викладання даного курсу, пройшовши підвищення кваліфікації Академією CISCO  НМЦ ПТО.

В 2019-2020 н. році Академією CISCO  Навчально- методичного центру професійно- технічної освіти у Дніпропетровській області сумісно з Центром підготовки інструкторів та підтримки академії  CISCO НТУ «Дніпровська політехніка» підготовлено 29 сертифікованих інструкторів із курсу  Introduction to Cybersecurity (Вступ до Кібербезпеки) та 10 осіб з курсу IT Essentials з числа педагогів ЗП(ПТ)О.

Здобувачі освіти паралельно із основним навчання за обраними профіесіями закладів професійної (професійно-технічної) освіти області матиме можливість безкоштовно пройти навчання та отримати Сертифікат Міжнародної дистанційної академії CISCO. Академією CISCO Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області з цією метою підготовлено у 2019-2020 навчальному році близько 30 інструкторів і продовжує готувати.

Академія здійснює навчання з ІТ напрямку за курсами:

 Introduction to Cybersecurity (Вступ до Кібербезпеки) .Здобувачі освіти дізнаються про загальні аспекти безпеки, зрозуміють значення захисту як особистих, так і бізнес-даних, безпечну поведінку в Інтернет та соціальних мережах.. Курс також призначений для здобувачів освіти, які планують ІТ кар’єру зі спеціалізацією в галузі кібербезпеки.

 IT Essentials : охоплює основи комп’ютерного обладнання та програмного забезпечення, а також більш складні принципи, такі як: безпека, організація мереж та обов’язки ІТ-фахівця

 Cisco  Packet Tracer –це інтерактивне програмне засіб, що забезпечує можливість моделювання і візуалізації мережі, а також підтримує спільну роботу і атестацію, допомагає здобувачам освіти  розширити свої знання про принципи організації мереж

Сертифікати CISCO визнаються в усіх країнах світу та дають істотні переваги не тільки при пошуку роботи, але і для тих, хто має намір створити по-справжньому ндійну основу для вдалої кар’єри в сфері мережевих технологій.

Незалежно від обраної програми курсу здобувачі освіти  отримають уявлення про технології та навички, якими будуть користуватися протягом всієї  кар’єри . На шляху до отримання Сертифікату вони пройдуть кілька етапів і навчаться розгортати, налаштовувати і експлуатувати мережі з маршрутизацією і комутацією, а також шукати і усувати неполадки в цих мережах. Всі отримають практичні знання і досвід будуть безпосередньо застосовувати в роботі.

Віктор ВАСИЛИНЕНКО,

директор НМЦ ПТО

у Дніпропетровській області

.

 

Олександра ШОРОХОВА