Челлендж «Маю час – розповідаю про професію»

 

На Дніпропетровщині продовжується започаткований навчально-методичним центром профтехосвіти челлендж «Маю час – розповідаю про професію» за участі здобувачів освіти та педпрацівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.

У відероліках учасники челленджу створили атмосферу особистого спілкування із користувачами: знайомлять зі змістом та перспективами розвитку робітничих професій, потребами й динамікою ринку праці, можливостями професійно-кваліфікаційного зростання і побудови кар’єри та надають допомоги у професійному самовизначенні.

Деякі відеоролики мають понад 4 тисяч переглядів. Кожне відео заверщується слоганом «Я вам розповів. Це було цікаво? А що ти знаєш про професії - поділись!»

Актуальними стали запитання від молоді та батьків абітурієнтів до учасників челленджу:

-                       чому ти вирішив піти в цю професію?

-                       чи важко навчатись?

-                       чи є затребуваність у такій професії в нашому регіоні?

-                       а дівчата зможуть освоїти «чоловічі» професії?

-                       чи може здобувач освіти навчаючись ще і підробляти за даною професією?

-                       як проходить працевлаштування, які є гарантії?

-                       які плюси та мінуси у професії?

 

Використання Інтернет-технологій сприяє оперативному реагуванню на виклики часу, наприклад, такі як вступ та навчання в умовах карантину. І, профосвіта Дніпропетровщини активно мобілізує свої можливості для переформатування форм організації профорієнтації та роботи приймальних комісій.

У 2020-2021 навчальному році методичною службою ПТО заплановано створення серії відеороликів про провідні галузі регіону та затребувані робітничі професії.

Інформацію про перебіг челленджу розміщено на сторінках Facebook з хештегом #вступ_2020_заклади_ПТО_Дніпропетровщини #челендж_знайомлю_з_професію.

Віктор Василиненко,

директор НМЦ ПТО

у Дніпропетровській області