Використовуємо Центри професійної кар’єри

(з  досвіду  роботи  Криворізького професійного

гірничо-металургійного ліцею)  

 

            Педагоги   Криворізького  професійного  гірничо-металургійний ліцей   у співпраці з підприємствами-замовниками кадрів (ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» , ТОВ «МЕТІНВЕСТ- КРМЗ», ПАТ «Електромашпромсервіс») та Центром зайнятості активно використовують можливості, створеного на їх базі,  Центру професійної  кар’єри.   Організовано   та проведено  ряд  масових заходів:  профорієнтаційні семінари та тренінги, професіографічні   уроки,  декади робітничих професій., майстер-класи, конкурси професійної майстерності,   технологічні екскурсії тощо. І в умовах карантину Центр професійної кар’єри ліцею допомагає випускникам шкіл у виборі професії:

       тут  проводяться  відеоконференції, знімаються та демонструються  відеоролики, розробляються рекламні буклети тощо

         З метою надання послуг з профорієнтації та розвитку кар’єри  КПГМЛ  використовує, створений Державною службою зайнятості, он-лайн сервіс «Моя професія: консультаційна мережа» (https://myprofession.com.ua/). Зареєстрованим користувачам можна пройти он-лайн тестування щодо вибору професії, напрямку професійного навчання, оцінки здібностей тощо.

Для профорієнтаційного консультування молоді  практичний  психолог  ліцею  застосовує  Інтернет-анкетування,   що  допомагає  перевірити сформованість  професійного вибору  випускника, проводить із вступниками бесіди з питань вибору професії та умов навчання.  Абітурієнти мають можливість оформити он-лайн заяву для вступу.

     З метою популяризації робітничих професій педагогічні працівники  ліцею користуються сервісами, де створюють хмари слів (тегові хмари), а здобувачі освіти  в рамках відео-челенджу «Маю час – розповідаю про професію» в Facebook знайомлять майбутніх абітурієнтів зі своєю професією.

       Важливе місце  у профорієнтації належить і  офіційному    сайту ліцею,   де  випускники та їх батьки  можуть отримати повну  інформацію про навчання, ознайомитися з переліком робітничих професій, за якими здійснюється підготовка.