ПОМИЛКИ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ, АБО ЧОГО НЕ ВАРТО РОБИТИ ВИКЛАДАЧАМ

 

Карантин і дистанційне навчання застали педагогів  зненацька. Сьогодні всі  намагаються приборкати  хижого звіра під назвою «дистанційне навчання».

Це новий формат, тому тут неможливо без помилок. Головне – вчасно зробити роботу над ними  і змінити свою систему. А тому радимо:

 

§  Не давайте завдання з підручника

Учні все спишуть. Списати з ГДЗ – дуже велика ймовірність. Не сподівайтеся, що вони все виконають без нагадувань.

Складіть таблицю, де будете позначати, що вони виконали, а що ні.

§  Давайте чіткі правила

Напишіть, у  якій формі  й о котрій  годині учні можуть надсилати вам завдання. Якщо ви це не скажете – вони будуть писати навіть уночі. Налаштуйте їх, що дистанційне навчання – це не канікули. Нагадуйте про це учням і собі. Налаштуватися на навчання, коли на тобі піжама, дуже важко.

§  Опановуйте онлайн-ресурси із завданнями та іграми

Якщо просто задавати завдання і просити надсилати  фотографію зошита – рано чи пізно ваш зір не витримає. Учні часто надсилають неякісні  фотографії  викладачу. Сервіси будуть автоматично перевіряти їхні роботи. Перекладіть це на плечі штучного інтелекту і не псуйте свій зір.

§  Не намагайтеся охопити всю програму

Багато тем повторюється з року  в рік,  і ви зможете  поглибити ці знання пізніше. Зараз найбільша цінність – психологічне та фізичне здоров’я. У людей, які знаходяться  у  стані стресу, слабкий імунітет. Не створюйте стрес учням.

Бережіть себе і не бійтеся помилятись,

бо не помиляється той, хто нічого не робить.

 

Поради складено з досвіду роботи вчителя української мови і літератури Анастасії Бречко.  Матеріали  та відеозвернення «Дистанційне навчання. Мої помилки» розміщено на сайтах

http://dertschool.rokosvita.org.ua/aggregator/sources/1 ,

https://pedpresa.ua/202042-pomylky-dystantsijnogo-navchannya.html