Організація дистанційного навчання здобувачів освіти ЗП(ПТ)О з підготовки будівельників

 

Навчання здобувачів освіти будівельного напрямку за дистанційною формою у закладах ЦППРК №1, КЦППРКБГ, ІПЛ здійснюється із залученням цікавих та нестандартних методів навчання з урахуванням особливостей розвитку здобувачів освіти. В своїй роботі педагоги-будівельники використовують запропоновані в мережі Інтернет освітні ресурси, що схвалені МОН України,  сайти будівельних організацій чи компаній, користуються методичними рекомендаціями та посиланнями, які розміщені для педагогів-предметників на сайті НМЦ ПТО у Дніпропетровській обл.

Для організації дистанційного навчання педагоги застосовують електронні підручники, робочі зошити, інтерактивні навчальні та мультимедійні матеріали, практичні завдання, різноманітні опитування  тощо.

Так, наприклад, на сайті викладача КЦППРКБГ Борисюк І.А. «Будівельник» http://borisiukinna.wix.com/budivelnik у розділі дистанційне навчання розміщений змістовний освітній контент будівельного напрямку, який дає можливість здобувачам освіти навчального закладу опрацювати обрану лекцію, ознайомитися з презентаціями та  відеоматеріалами, здійснити контроль знань через проходження тестів та інтерактивних вправ.

Для створення проміжних та підсумкових тестів педагоги навчальних закладів використовують Google Форми чи сервіс learningapps.org. Посилання на готову форму надсилають на електронну пошту здобувачів освіти чи виставляють на той ресурс, на якому здійснюється дистанційне навчання. Крім того, створеним опитуванням можна поділитися в соціальних мережах, що і зробила викладач ЦППРК №1 О.Карпенко, яка запропонувала посилання на онлайн тестування для перевірки знань здобувачів освіти з професії «Машиніст крана (кранівник)»  https://drive.google.com/drive/folders/1WkDd-Si5CgJNCH0TlXD5Ef2keU3qi480?fbclid=IwAR0NbZQbSgn2yopRHRV83tv9iJklrgRgHr9aTg8iRnZQFZgDoWL0a0800eM всім бажаючим користувачам.

Для забезпечення електронної методичної підтримки самих педпрацівників діє сайт методичної секції будівельних професій міста «Віртуальна спільнота "Будівельник" https://mavdriktan.wixsite.com/bud-spilnota, який задля обміну досвідом має ще і виходи на сайти та блоги будівельної спільноти педагогів міста.

Карантин закінчиться, але потреба працювати з освітніми платформами та сучасними онлайн-ресурсами залишиться. Тому напрацюваний під час карантину педагогічний «багаж» обов’язково стане у пригоді для всіх учасників освітнього процесу і в подальшому.

 

Підготувала:

методист Мавдрик Т.М.