З ДОСВІДУ ВПРОВАДЖЕННЯ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ У КРИВОРІЗЬКОМУ ПРОФЕСІЙНОМУ ГІРНИЧО – МЕТАЛУРГІЙНОМУ ЛІЦЕЇ

 

На сайті Криворізького професійного гірничо-металургійного ліцею створено сторінку «Дистанційне навчання», на який кожен викладач і майстер виробничого навчання мають свої сторінки. Педагоги відправляють матеріали уроків відповідальному, який, в свою чергу, розміщує їх на відповідних сторінках.

Основна форма роботи—самостійна. Здобувачам освіти надаються:

·   рекомендовані навчальні матеріали;

·  типові завдання й вправи різного рівня;

·  пробні та контрольні тести.

·  посилання на відеоуроки та інтернет-ресурси.

 Крім того, здобувачі освіти в разі необхідності отримують індивідуальну онлайн-консультацію вчителя-предметника. Viber, Skype стали найпоширенішими месенджерами під час дистанційного навчання.

Багато корисної інформації міститься на Віртуальному методичному кабінеті (ВМК) КПГМЛ. Це новий формат взаємодії з педагогами, важливий інструментарій освітнього менеджменту; багатопланове інформаційне середовище, зорієнтоване на взаємодію НМЦ ПТО, Криворізького кабінету НМЦ ПТО та інформаційно-методичного центру ліцею.

ВМК ставить перед собою завдання:

·  створення єдиного інформаційно-методичного простору з метою більш якісного забезпечення інформаційної підтримки, інноваційної діяльності методичного кабінету;

·  підвищення професійної компетентності педагогічних працівників;

·  розширення зони співпраці та зміцнення контактів між методичним  кабінетом та НМЦ ПТО;

·  підвищення ефективності використання методичних ресурсів;

На сторінках ВМК розміщені інтернет-ресурси для організації освітнього процесу за професіями промисловості; методичні рекомендації щодо організації освітньої діяльності за допомогою дистанційних технологій; проєкт «Всеукраїнська школа онлайн», електронні освітні ресурси для педагогічних працівників та здобувачів освіти.

Педагогами ліцею активно використовуються розроблені ними блоги.

На платформі ZOOM проводяться конференції з педагогічними працівниками щодо організації освітнього процесу.

Міністерство цифрової трансформації України презентувало оглядовий онлайн-курс сервісів дистанційного навчання для освітян. Онлайн-курс доступний на платформі «Дія». Цифрова освіта. Всі ці електронні ресурси активно використовуються викладачами та майстрами в/н в освітньому процесі.