Набуття дистанційного досвіду роботи практичними психологами в умовах карантину

 

          Відповідно до плану роботи НМЦ ПТО у Дніпропетровській області та враховуючи рекомендації МОН України щодо організації дистанційної роботи в умовах карантину розпочато застосування організації роботи практичних психологів ЗП(ПТ)О області.

          Особливого значення набуває психологічна підтримка педагогічних працівників, здобувачів освіти їх батьків під час карантину у невеликих містах та селищах. Сьогодні вже є позитивні приклади такої діяльності практичного психолога Вищого професійного училища №75. Практичний психолог Олена Денисенко використовує свій професійний та життєвий досвід роботи з консультування, корекції та просто підтримки, збереження позитивного емоційного стану, усвідомленого ставлення до складних ситуацій сьогодення.

          До спланованої низки заходів включено: інформаційно-просвітницькі матеріали стосовно коронавірусу; поради щодо особистісного убезпечення зараженню; памʼятка для викладачів «Як здобувачу освіти організувати своє навчання в умовах карантину»; практичні поради психолога щодо поведінки під час карантину; бланк опитувальника для здобувачів освіти; запрошення на онлайн консультування. Всі матеріали розміщені на сторінці “Психологічна служба” сайту навчального закладу та особистій сторінці Олени Денисенко у соціальній мережі Фейсбук.

          За декілька днів за порадами до психолога онлайн вже звернулось близько тридцяти осіб молоді, дванадцять педагогічних працівників, пʼятнадцять батьків здобувачів освіти. Вільне онлайн спілкування з психологом сприяє зменшенню тривожності всіх, хто звернувся.

          Але в роботі, звичайно зʼявляються і труднощі, які стосуються відсутності у деяких здобувачів освіти інтернету та сучасних смартфонів.

          Адаптувавши план роботи до реалій сьогодення, практичний психолог Нікопольського центру професійної освіти Наталія Черемнова використовує нові форми. А саме: онлайн кіно-терапія, де розміщені фільми з різного спрямування та проводиться обговорення.

          Адміністрація закладу, з метою мотивування онлайн спілкування   здобувачів освіти, знайшла можливість та створила призовий фонд для учасників конкурсу відеороликів про життя під час карантину “Мані на дивані.”            Вже розглянуто чимало відеороликів та проводиться збір лайків та коментарів.       

          Маємо надію, що досвід роботи практичного психолога стане в нагоді і підтримається іншими фахівцями психологічної служби ЗП(ПТ)О області.