День  безпечного  Інтернету  в ПТНЗ Дніпропетровської області

 

       11 лютого 2020 року міжнародна спільнота відзначала День безпечного Інтернету, який проходив під гаслом «Разом для найкращого Інтернету».

          Заклади професійної (професійно-технічної) освіти області приєдналися до єдиного он-лайн уроку «Разом для найкращого Інтернету» після якого здобувачі освіти пройшли тестування  та отримують сертифікати від Cisco Networking Academy Ukraine.

          В  ПТУ № 2 проведено Інформаційно-виховну годину «Інтернет залежність чи саморозвиток», переглянули та обговорили художній  фільм Рубена Казаряна «Діти в Інтернеті», провели конкурс малюнків «Я в Інтернеті». У ДЦПТО провели урок-гру «Чи завжди Інтернет Безпечний?».У МВПУПІТ провели ряд заходів: долучилися до онлайн-уроку "Інтернет: як безпечно грати, навчатися і працювати", прийняли участь в  он-лайн грі «Вижити в Інтернеті - місія (не) здійсненна», виховний захід «SID-20», відкритий урок «Критичне мислення – маяк у безмежному океані інформації», віртуальна виставка фото колажів на тему «Інтернет та його загрози»,  та  у співпраці з бібліотекою ім. Свєтлова відбулася демонстрація здобувачам освіти фільму про кібербулінг, провели квест на тему «Протидія сексизму в Інтернеті» та організована зустрічі з експертами з цієї тематики. 

В ПЦППРК провели пізнавальну вікторину «Як  добре я знаю комп’ютер». В ТПГЛ було проведено  відкриті уроки: «Використання сервісу Coggle в навчальному процесі: створення ментальної карти «Кібербулінг, його види», «Створення інфографіки «Разом для найкращого Інтернету» а наприкінці тижня проведено тестування здобувачів освіти за темою «Кібербулінг: форми та запобігання» за допомогою сервісу Kahoot!

В ДЦПО розроблені пам’ятки «Десять правил розумного користувача інтернету», здобувачі освіти прийняли участь у Всеукраїнському конкурсі «Безпечний Інтернет» від освітнього порталу «На урок» де отримали дипломи І, ІІ, ІІІ ступеню та сертифікати за участь. У КЦППРК проведено конкурс  на самий актуальний слайд  на тему: «Безпечний Інтернет». У КЦППРКБГ Розробили пам’ятку для батьків, вчителів та здобувачів освіти щодо правил безпечної роботи в Інтернеті, провели виховні години у у групах  на тему: «Скажемо спаму – «НІ!», години спілкування  на тему: «Подорож в безпечну країну Інтернет», годину пізнання «Інтернет для допитливих», інформаційну годину «Інтернет-ресурси в освітній діяльності». А у КПГТЛ проведено виховний захід «Соціальні мережі: як уберегти молодь від залежності», на якому учасники заходу проходили вікторину, переглядали відео та пройшли тест-опитування на виявлення своєї інтернет-залежності, проведена година спілкування на тему «Кібербулінг: загроза ХХІ столітті», на якій хлопці познайомились з поняттям кібербулінгу, переглядали відео, складали пазли і по картинці визначали вид кібербулінгу та на закріпляння теми пройшли онлайн-тест.

Користь таких заходів є неоціненним у  захисті здобувачів освіти в  Інтернеті.

 

В.М.Василиненко

Директор НМЦ ПТО

 у Дніпропетровькій області