Методичною службою Дніпропетровщини проведено тренінг для радників та лідерів учнівського самоврядування ЗП(ПТ)О м.Кам’янське

 

В рамках польсько-української програми RITA – «Region in Transition» («Зміни в регіоні») методистами навчально-методичного центру профтехосвіти у Дніпропетровській області разом із педпрацівниками Кам’янського професійного ліцею та представниками громадської організації «Асоціація громадських радників України»  розпочато тренінгову програму з метою активізації учнівського самовряду­вання на Дніпропетровщині та зміцнення впливу здобувачів освіти на важливі рішення, які стосуються їх життя під час навчання в ЗП(ПТ)О та подальшої реалізації своєї громадянської позиції.

      Учасниками тренінгу стали активісти учнівського самоврядування та радники (опікуни) 4 закладів професійної (професійно-технічної) освіти м.Кам’янське.  Під час тренінгу  учні ознайомились із засадами демократичного суспільства, принципами самоврядування, важливістю лідерських якостей. Взяли участь у симулятивних виборах з елементами передвиборчої компанії.  Спробували себе у ролях кандидата в лідери  (президента), виборців, членів виборчої комісії, наглядачів. Під час процесу голосування спроектовано декілька ситуацій з порушення виборчого процесу. При голосуванні виборці отримали бюлетні, які вкидали у справжню скриньку для голосування. Після підрахунків голосів виборчою комісією був оголошений переможець, якого всі учасники урочисто привітали.

На завершення заходу представники громадської організації «Асоціація громадських радників України»  акцентували увагу молоді, що «організаційний розвиток учнівського самоврядування повинен рухатись від стратегії до виконання», розбудовуючи демократичний та активний освітній заклад з громадянської позиції.

Навчально-методичний центр профтехосвіти уДніпропетровській області повідомляє, що за запитом закладів професійної (професійно-технічної) освіти Дніпропетровщини тренінги для активних представників учнівського самоврядування та їх радників  продовжуються.

Матеріали з методично-організаційного супроводу проведення тренінгів для лідерів учнівського самоврядування розміщено на сайті НМЦ ПТО у Дніпропетровській області (http://nmc-pto.dp.ua/) в розділі «Електронна бібліотека методичних напрацювань» - «Навчально-виховна робота» - «Учнівське самоврядування».

В.М.Василиненко,

директор НМЦ ПТО

у Дніпропетровській області

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 \