Тренінг-курс з профорієнтації завершено

 

На виконання П.6 Указу Президента України від 08.11.2019р. № 837/2019 «Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави» та листа МОН України від 22.11.2019 №5/612-19 «Щодо проведення семінарів тренінгів профорієнтаційного спрямування» для педагогічних працівників ЗП(ПТ)О, що залучаються до профорієнтаційної роботи в закладах загальної середньої школи навчально-методичним центром  профтехосвіти у Дніпропетровській області проведено підсумкове заняття за програмою тренінг-курсу по набуттю компетенції за напрямом «Формування у здобувачів освіти спільних для ключових компетенцій вмінь» за темою: «Співпраця із державними, громадськими, волонтерськими організаціями щодо профорієнтації населення».

До участі у проведенні тренінгу долучились представники Дніпропетровської обласної служби зайнятості, Громадської організації «Dnipro Career Hub», Всеукраїнської волонтерської організації.

В рамках  тренінгу учасникам презентовано:

-                 ринок праці: проблеми 2019 року, сучасні тенденції на державному рівні, перспективи розвитку регіонального компоненту на 2020 рік;

-                 можливостей Громадської організації «Dnipro Career Hub» щодо надання профорієнтаційних послуг та кар’єрного консультування населення;

-                 рекрутинг та партнерство у сфері зайнятості населення;

-                 волонтерство – можливість отримати перший профорієнтаційний досвід.

 

Проведено тренінгові вправи з метою використання їх на заняттях із добувачами освіти:  «Світ професій», «Мій кар’єрний план за методом постановки цілей SMART», «Використання електронних сервісів служби зайнятості», «Свідомий вибір професії», «Автобусна зупинка», «Руйнівники стереотипів».

Учасники ознайомились з поняттями  «Hard skills», «Soft skills» та їх значенням для майбутньої професії, з базовими універсальними компетенціями майбутнього, шляхами формування у людини потреби в безперервності самовдосконалення.

Учасники курсу-тренінгу висловили впевненість про необхідність подальшого вдосконалення профорієнтаційних компетенцій педпрацівників ЗП(ПТ)О, розширення можливостей та горизонту для сприяння успішної кар’єри населення відповідно до попиту ринку праці регіону.

Тренінги з профорієнтації будуть продовжуватись відповідно до запитів ЗП(ПТ)О.

В.М.Василиненко,  директор НМЦ ПТО

у Дніпропетровській області