ЗАСІДАННЯ СЕКЦІЇ ВИКЛАДАЧІВ ГЕОГРАФІЇ ЗАКЛАДІВ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ ОБЛАСТІ

З метою підвищення професійної компетентності педагогічних працівників, відповідно до плану  роботи навчально-методичного центру професійно - технічної освіти у Дніпропетровській області  відбулося засідання секції викладачів географії щодо шляхів формування ключових компетентностей учнів на уроках географії, необхідних для успішної самореалізації у професійній діяльності, особистому житті, активній громадській позиції.

Старший викладач кафедри природничо-математичної освіти Дніпровської академії неперервної освіти, Скоробогатов А.В., ознайомив викладачів з новими вимогами щодо  підвищенню кваліфікації, методичним забезпеченням освітнього процесу, розповів про використання  картографічних матеріалів при виконанні практичних завдань з географії. Для використання на уроках кожному викладачу було подаровано  «Атлас з географії для учнів 11 класу».

Учасники  активно обговорювали підходи у викладанні сучасної географічної освіти,  створення умов для розвитку творчого потенціалу учнів через підвищення професійної майстерності викладачів, формування особистості яка володіє просторово-географічними знаннями, культурно-географічними ціннісними орієнтирами, яка пов`язує своє майбутнє у географічному середовищі на основі взаємодії з природою.

Досвідом своєї роботи щодо використання інформаційно-комп'ютерних технологій як складової підвищення ефективності навчання на уроках географії поділилась викладач професійно-технічного училища №74.

Методист НМЦ ПТО провела з викладачами тренінг з теми «Ефективні комунікації в громаді». Практичні приклади та досвід тренера дали можливість  відчути реальну потребу в активній роботі викладача зі здобувачами освіти.

 Присутні отримали знання та навички з подолання бар’єру комунікації різного типу, адже саме бар’єри комунікації, які являють собою психологічну перешкоду, іноді заважають у роботі.

Семінар сприяв підвищенню професійної майстерності викладачів.

Впевнені, що  участь у колективних формах методичної роботи та творчий підхід у підготовці та проведенні уроків підвищують якість навчання, підготовку здобувачів освіти до успішної самостійної професійної діяльності.

 

 

                                                         В.М. Василиненко

                                                             Директор НМЦ ПТО

у Дніпропетровській області