Профтехосвіта Дніпропетровщини демонструє діяльність Центрів професійної кар’єри

 

Відповідно до Концепції реалізації державної політики у сфері професійної (професійно-технічної) освіти «Сучасна професійна (професійно-технічна) освіта» на період до 2027 року (розпорядження КМУ від 12.06.2019 №419-р) з метою популяризації робітничих професій і сприяння професійному розвитку здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти представники профтехосвіти Дніпропетровщини взяли участь у Всеукраїнському науково-практичному он-лайн семінарі «Організаційно-педагогічні умови створення і функціонування Центру професійної кар’єри  закладів П(ПТ)О».

Організаторами заходу виступили Лабораторія професійної кар’єри Інституту професійно-технічної освіти НАПН України, НМЦ ПТО у Волинській області, Колківське ВПУ. Підключились до вебінару 143 учасника з 20 областей, з них понад 40 представників ЗП(ПТ)О Дніпропетровщини.

В рамках програми вебінару профтехосвіта Дніпропетровщини презентувала свій досвід у секційних засіданнях:

1.              «Створення та функціонування Центрів професійної кар’єри учнівської молоді: досвід, проблеми, перспективи» - Навчально-методичний центр профтехосвіти у Дніпропетровській області, ДПТНЗ «Криворізький центр професійної освіти робітничих кадрів торгівлі та ресторанного сервісу», ДНЗ "Криворізький центр професійної освіти металургії та машинобудування, ДПТНЗ «Покровський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів».

2.              Використання ІТ-технологій у консультуванні з професійної кар’єри» - Криворізький професійний гірничо-металургійний ліцей.

Учасники вебінару взяли участь у он-лайн опитуванні та підтвердили актуальність створення та функціонування Центрів професійно кар’єри на базі ЗП(ПТ)О, що підтверджується діями Міністерства освіти і науки України щодо розробки та затвердження «Типового положення про Центр кар’єри закладу професійної (професійно-технічної) освіти».

Збірник тез науково-практичного семінару буде розміщено на офіційному сайті Інституту професійно-технічної освіти НАПН України (https://ivet.edu.ua) та Колківського вищого професійного училища (https://kvpu.info) до 15 грудня 2019 року.

Презентації учасників вебінару розміщено на сайті навчально-методичного центру профтехосвіти у Дніпропетровській області (http://nmc-pto.dp.ua/в розділі «Віртуальна методична допомога» - «Матеріали секцій» - «Всеукраїнський вебінар «Створення і функціонування ЦК» 05.12.2019».

 

В.М.Василиненко,

директор НМЦ ПТО

у Дніпропетровській області