СПІВПРАЦЯ МІЖ ЗП(ПТ)О  ТА  ВНЗ

Система освіти в нашій країні  переживає період серйозних реформ. Як ніколи актуальним є питання співпраці закладів професійної (професійно-технічної) освіти з вищими навчальними закладами, яке здійснюється сьогодні в рамках співпраці з Дніпропетровським відділенням «Мала академія наук учнівської молоді» Дніпровської обласної ради», що вимагає активної участі викладачів та учнів.

 

Педагоги професійно-технічного училища №2 плідно співпрацюють з Національним державним університетом «Дніпровська політехніка». Однією з ефективних форм взаємодії закладу з вузом є спільна участь у  науково-практичних конференціях, семінарах, олімпіадах та конкурсах. Так, учениця Горіла О., учасниця Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт, разом з науковим керівником – викладачем Сінкевич В.В. черговий раз здійснила виконання практичної частини свого проекту щодо аналізу частоти появи клітин з мікроядрами в  мазках епітеліоцитів зі слизової оболонки – мікроядерний тест у лабораторії університету з їх науковим консультантом, доктором  біологічних наук, професором кафедри хімії, дійсним членом Української екологічної  академії наук, Міжнародної академії   фундаментальних основ буття та Міжнародної академії аграрної освіти Говоровою А.І. 

         Співпраця педагогів усіх рівнів системи освіти дає можливість учням не тільки здійснювати дослідження і отримувати науково-методичний супровід щодо участі в дослідницькому конкурсі, а й готує підґрунтя для того, щоб вони  стали  освіченими людьми та  висококваліфікованими спеціалістами у своїй галузі. Викладачам же ЗП(ПТ)О  та ВНЗ такі партнерські стосунки є нагодою здійснювати спільну діяльність, поєднувати знання, уміння, навички та досвід і підвищувати рівень свого професіоналізму.

 

В.М.Василиненко,

директор НМЦ ПТО

у Дніпропетровській області