Впроваджуємо прогресивні підходи у роботі з педагогами ЗП(ПТ)О Дніпропетровщини

З метою підвищення професійної компетентності педагогічних працівників, відповідно до плану  роботи Навчально-методичного центру професійно - технічної освіти у Дніпропетровській області та угоди з Національним центром аерокосмічної освіти молоді ім. О.М.Макарова на базі Центру відбулося засідання секції викладачів фізики та астрономії.

Викладачі ознайомилися з новими фізичними експериментами ,які є можливість проводити у віртуальному середовищі. Учасники дискутували про проблеми підвищення мотивації до навчання, дійшли висновку, що фізичні демонстрації та експерименти частково вирішують проблему.

Учасники семінару, під час практичної частини, могли спостерігати за обертанням Землі і рухом Сонці у телескоп та прийняти участь у майстер класі із «Сонячною пічкою»особисто провести досліди, які для них організував і провів Шилов О.О., викладач НЦАОМ, керівник гуртка «Аматорська астрономія».

Дуже цікавою,змістовної і корисною стала екскурсія по виставковому центру «Подорож у космос», під час якої викладачі розширили свої знання про дослідження космосу, способи зварювання металів, види сучасних матеріалів, поповнили свою фототеку для використання на уроках.

Методист НМЦ ПТО розповіла про відкриття Мережевої Академії СISCO НМЦ ПТО, її завдання і можливості, а інструктор Центру підтримки Академії СISCO НТУ «Дніпровська політехніка», викладач кафедри інформаційних систем та технологій Парфенова Я.В. провела майстер-клас по використанню ресурсів програм Мережевої Академії СISCO у викладанні фізики та астрономії.

Викладачі Марганецького професійного ліцею, Нікопольського професійного ліцею, Межівського професійно-технічного училища  поділилися досвідом організації і проведення STEAM-уроків, створенні STEAM – проектів та участі у педагогічній лабораторії «STEAM- освіта в дії»

Впевнені, що систематична робота по підвищенню власного професійного потенціалу через самоосвіту, участь у колективних формах методичної роботи та творчий підхід у підготовці та проведенні уроків підвищують якість навчання, підготовку здобувачів освіти до успішної самостійної професійної діяльності

В.М. Василиненко

Директор НМЦ ПТО

у Дніпропетровській області