Реалізація пріоритетів профтехосвіти  у співпраці з ДТЕК

 

На виконання пріоритетів профтехосвіти НМЦ ПТО у Дніпропетровській області проводить системну роботу з відповідальними особами закладів професійної (професійно-технічної) освіти та підприємств-соціальних партнерів щодо упровадження елементів дуальної форми здобуття освіти.

В рамках цієї роботи на базі Західно-Донбаського професійного ліцею відбулося засідання робочої групи з упровадження елементів дуальної форми здобуття освіти за участі представників ШУ «Першотравенське», ШУ «Тернівське», ШУ «Павлоградське», ШУ «ім. Героїв космосу», які входять до ДТЕК «Павлоградвугілля».

НМЦ ПТО у Дніпропетровській області проведено моніторинг стану підготовки до початку експерименту, під час якого обговорено з роботодавцями стан і можливості, проблеми, дії, наміри та перспективи формування робітничого потенціалу регіону за дуальною формою здобуття освіти, корегування професій, за якими  впроваджуватимуться елементи такої форми здобуття освіти.

Під час засідання робочої групи:

-        складено План (дорожню карту);

-        обговорено проблемні питання, що виникли на підготовчому етапі роботи;

-         обговорено необхідні для організації упровадження елементів дуальної форми  здобуття освіти документи, умови навчання на базі підприємств;

-        обговорено порядок укладання та основні аспекти тристоронніх угод.

В ході обговорення порядку упровадження елементів дуальної форми здобуття освіти визначено можливості, проблеми, дії, наміри та перспективи, які будуть реалізовуватися у процесі формування робітничого потенціалу для вугільнодобувної галузі.

Така системна співпраця методичного центру ПТО з соціальними партнерами сприяє поглибленню комунікацій між бізнесом та освітою, реалізації пріоритетів профтехосвіти регіону.

 

 

Директор навчально-методичного центру

у Дніпропетровській області

Василиненко В.М.